https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 311

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Zoványi Jenő: A felvilágosodás története. Szabad Iskola VI. Bp., én.,Genius. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis hiánnyal.
19522.

Zoványi Jenő: A felvilágosodás története. Szabad Iskola VI. Bp., én.,Genius. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis hiánnyal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
0
A Viharsarok a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
19523.

A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
EUR
,
2,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Ifj. Vayer Lajos: Magyar uralkodók. Officina Képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina, 30+2 p.+20 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány bejelöléssel, kissé foltos lapélekkel.
19524.

Ifj. Vayer Lajos: Magyar uralkodók. Officina Képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina, 30+2 p.+20 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány bejelöléssel, kissé foltos lapélekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Vegyes könyvtétel, 2 db:   Mück Dorottya: Bossuet történelemszemlélete. Bp., 1944, (Athenaeum-ny.), 72+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus püspök, teológus, író.;   Kornis Gyula: Dilthey történetelmélete. Bp., 1913,Franklin, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban.;
19525.

Vegyes könyvtétel, 2 db: Mück Dorottya: Bossuet történelemszemlélete. Bp., 1944, (Athenaeum-ny.), 72+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus püspök, teológus, író.; Kornis Gyula: Dilthey történetelmélete. Bp., 1913,Franklin, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban.;

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
EUR
,
2,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Révai József: 48 útján. Bp., 1948., Szikra. Kiadói papírkötés, 3 lapon ceruzás aláhúzásokkal.
19526.

Révai József: 48 útján. Bp., 1948., Szikra. Kiadói papírkötés, 3 lapon ceruzás aláhúzásokkal.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
1
Surányi Lajos: Az uj szocialista munkaterv. [Bp.,1934.], Szerzői,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés.
19527.

Surányi Lajos: Az uj szocialista munkaterv. [Bp.,1934.], Szerzői,(Kir. M. Egyetemi-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
1
Farbman, Michael: ,,Pjatiletka. Az ötéves terv mai állása. Írta Michael Farbman, a londoni Economist tudósítója. (Fordította: Braun Róbert.) (Budapest, 1931.) Genius kiadás (Kunossy Rt. [ny.]). 146 + [2] p. Első magyar kiadás. Az orosz származású, az orosz belpolitika fejleményei iránt élénken érdeklődő brit sajtótudósító, Michael S. Farbman (1880-1933) erősen üdvözölte a cári rendszer 1917. februári bukását követő Ideiglenes Kormány tevékenységét; úgy gondolta, a politikai változás a britekkel szövetséges Oroszország katonai potenciálját megerősítheti. Az Anglia és Oroszország között ingázó tudósító szemtanúja volt az 1917. évi bolsevik hatalomátvételnek (az úgynevezett októberi forradalomnak), később az intervenció és az oroszországi polgárháború sajtótudósítója volt. Gazdasági újságíróként erős érdeklődéssel fordult a szovjet típusú gazdasági reform felé, a tervutasításos, önerőre támaszkodó iparosítási tervről, az ötéves tervről ő írta az első nyugati tanulmányt; az eredeti nyelven először 1931-ben, New Yorkban megjelenő tanulmányában az ötéves terv eredményeit és árnyoldalait egyaránt bemutatta. Az Oroszországban Grishaként ismert brit tudósítót egyes vélemények a szovjetek fizetett ügynökének tartották. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19528.

Farbman, Michael: ,,Pjatiletka." Az ötéves terv mai állása. Írta Michael Farbman, a londoni Economist tudósítója. (Fordította: Braun Róbert.) (Budapest, 1931.) Genius kiadás (Kunossy Rt. [ny.]). 146 + [2] p. Első magyar kiadás. Az orosz származású, az orosz belpolitika fejleményei iránt élénken érdeklődő brit sajtótudósító, Michael S. Farbman (1880-1933) erősen üdvözölte a cári rendszer 1917. februári bukását követő Ideiglenes Kormány tevékenységét; úgy gondolta, a politikai változás a britekkel szövetséges Oroszország katonai potenciálját megerősítheti. Az Anglia és Oroszország között ingázó tudósító szemtanúja volt az 1917. évi bolsevik hatalomátvételnek (az úgynevezett októberi forradalomnak), később az intervenció és az oroszországi polgárháború sajtótudósítója volt. Gazdasági újságíróként erős érdeklődéssel fordult a szovjet típusú gazdasági reform felé, a tervutasításos, önerőre támaszkodó iparosítási tervről, az ötéves tervről ő írta az első nyugati tanulmányt; az eredeti nyelven először 1931-ben, New Yorkban megjelenő tanulmányában az ötéves terv eredményeit és árnyoldalait egyaránt bemutatta. Az Oroszországban Grishaként ismert brit tudósítót egyes vélemények a szovjetek fizetett ügynökének tartották. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Egészen nyílt levelek az emigrációból. Szerkeszti: Róbert Oszkár. 12. szám. (1931 julius végén.) [Bécs] (Wien), 1931. Druck von Karl Brakl. [4] p. Folio. Az ,,Egészen nyílt levelek az emigrációból című folyóirat 1930-1932 között jelent meg Bécsben, összesen 17 számban, nagyjából havi rendszerességgel. A lap szerkesztője (és egyetlen szerzője) a Budapestről elszármazott Róbert Oszkár csehszlovákiai magyar újságíró. A szerzőt a háború utolsó évében Budapesten írt ,,Golyó és bitófa című cikkéért, valamint a Tanácsköztársaság alatt írt cikkei miatt 1920-ban elítélték, jóllehet a szociáldemokrata szerző korántsem rokonszenvezett a kommunista fordulattal, annak második szakaszában élesen szembefordult a totalitárius rezsimmel. Szenvedélyes hangú újságcikkei jobbára egy témát járnak körül - jelen, német nyelvű újságszámában a szerző a bécsi magyar emigráns szociáldemokrata Világosság-csoport politikáját marasztalja el, mivel az - önnön nemzetköziségének igézetében - teljességgel elfeledkezik a határon túli magyarság elnyomott sorsáról, melyet a Beneš-féle Csehszlovákiában élő szerző naponta megtapasztal. Galambos IX. o. Jó állapotú lap, hajtogatva. Rendkívül ritka!
19529.

Egészen nyílt levelek az emigrációból. Szerkeszti: Róbert Oszkár. 12. szám. (1931 julius végén.) [Bécs] (Wien), 1931. Druck von Karl Brakl. [4] p. Folio. Az ,,Egészen nyílt levelek az emigrációból" című folyóirat 1930-1932 között jelent meg Bécsben, összesen 17 számban, nagyjából havi rendszerességgel. A lap szerkesztője (és egyetlen szerzője) a Budapestről elszármazott Róbert Oszkár csehszlovákiai magyar újságíró. A szerzőt a háború utolsó évében Budapesten írt ,,Golyó és bitófa" című cikkéért, valamint a Tanácsköztársaság alatt írt cikkei miatt 1920-ban elítélték, jóllehet a szociáldemokrata szerző korántsem rokonszenvezett a kommunista fordulattal, annak második szakaszában élesen szembefordult a totalitárius rezsimmel. Szenvedélyes hangú újságcikkei jobbára egy témát járnak körül - jelen, német nyelvű újságszámában a szerző a bécsi magyar emigráns szociáldemokrata Világosság-csoport politikáját marasztalja el, mivel az - önnön nemzetköziségének igézetében - teljességgel elfeledkezik a határon túli magyarság elnyomott sorsáról, melyet a Beneš-féle Csehszlovákiában élő szerző naponta megtapasztal. Galambos IX. o. Jó állapotú lap, hajtogatva. Rendkívül ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Acél Antal: A centenáris év. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről. Az 1949. március 13-iki nagygyűlés elé terjesztette Gerő Andor főtitkár. - Főkincstári jelentés az 1948. évről. Előterjesztette Acél Antal főkincstáros. Budapest, 1949. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy (,,Otthon ny.) 1 t. (duplaoldalas címkép) + 142 + [2] p. + 5 t. (egy duplaoldalas, 4 kihajtató, ebből 2 kétoldalas költségvetési tábla). Dömölki 183. Fűzve, enyhén foltos, kiadói borítóban. Jó példány.
19530.

Acél Antal: A centenáris év. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről. Az 1949. március 13-iki nagygyűlés elé terjesztette Gerő Andor főtitkár. - Főkincstári jelentés az 1948. évről. Előterjesztette Acél Antal főkincstáros. Budapest, 1949. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy (,,Otthon" ny.) 1 t. (duplaoldalas címkép) + 142 + [2] p. + 5 t. (egy duplaoldalas, 4 kihajtató, ebből 2 kétoldalas költségvetési tábla). Dömölki 183. Fűzve, enyhén foltos, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,49
EUR
,
7,06
USD
Ajánlatok száma:
1
1956-os forradalommal kapcsolatos könyvek és kiadványok, össz. 8 db, közte Eörsi László: Mítoszok helyett - 1956; Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála; stb.
19531.

1956-os forradalommal kapcsolatos könyvek és kiadványok, össz. 8 db, közte Eörsi László: Mítoszok helyett - 1956; Méray Tibor: Nagy Imre élete és halála; stb.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
1
Trianoni Szemle évkönyv. 2015. Főszerk.: Szidiropulosz Archimédesz. Bp.,2015, Trianon Kutatóintézet Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés, azonosítatlan ajándékozási sorokkal (dedikált?)
19532.

Trianoni Szemle évkönyv. 2015. Főszerk.: Szidiropulosz Archimédesz. Bp.,2015, Trianon Kutatóintézet Közhasznú Alapítvány. Kiadói papírkötés, azonosítatlan ajándékozási sorokkal (dedikált?)

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik
19533.

Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

Aktuális híreink

468. aukció:


Megtekintés: június 17-20. között;


Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;


Fizetési határidő: július 5.


Elszámolás: július 10-től

  Események

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz