Könyvek: Történelem

Tételek száma: 311

Sági József: Arccal Kelet felé. (Dedikált.) (Caracas, Venezuela, 1985. Szerző - Impreso por Editorial Torino). [4] + XI + [1] + 253 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Sági József. Vitéz Sági József (sz. 1908) jogász, Pest-Pilis-Solt-Jászkun vármegye adminisztrációjának képviselője, 1944 nyarán a nyilas politikus kormánybiztos, Endre László támogatásával a megye alispánjává választották. Az ellentmondásos megítélésű politikus visszaemlékezéseiben kiemeli évtizedes küzdelmeit a szociális igazságosság megteremtéséért, a munkás érdekvédelem képviseletéért, és röviden elemzi a háborús fronttá váló országban végzett feladatait. A hivatalos nyilatkozatokból, hírlapi közlésekből egészen más kép rajzolódik ki a fronton is szolgáló, majd onnan magas pozícióba jutó tisztségviselőről, aki a háború végén elhagyta az országot. A kötet végén a vármegye színes, dupla oldalas térképe. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
19365.

Sági József: Arccal Kelet felé. (Dedikált.) (Caracas, Venezuela, 1985. Szerző - Impreso por Editorial Torino). [4] + XI + [1] + 253 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Sági József". Vitéz Sági József (sz. 1908) jogász, Pest-Pilis-Solt-Jászkun vármegye adminisztrációjának képviselője, 1944 nyarán a nyilas politikus kormánybiztos, Endre László támogatásával a megye alispánjává választották. Az ellentmondásos megítélésű politikus visszaemlékezéseiben kiemeli évtizedes küzdelmeit a szociális igazságosság megteremtéséért, a munkás érdekvédelem képviseletéért, és röviden elemzi a háborús fronttá váló országban végzett feladatait. A hivatalos nyilatkozatokból, hírlapi közlésekből egészen más kép rajzolódik ki a fronton is szolgáló, majd onnan magas pozícióba jutó tisztségviselőről, aki a háború végén elhagyta az országot. A kötet végén a vármegye színes, dupla oldalas térképe. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Das Schicksal der Deutschen in Ungarn. (München, 1984). Deutscher Taschenbuch Verlag (C. H. Becksche Buchdruckerei, Nördlingen). [4] + VIII + [2] + 106 + [4] + 202 + [2] p. Kötetünk a kelet-közép-európai németség második világháborút követő kényszer- kitelepítését feldolgozó ötrészes dokumentációnak magyarországi részleteit taglaló, önálló kötete. A dokumentum nem titkolja, hogy a hazai németség Németországba telepítése már a második világháború egyik SS-akciója alatt megkezdődött, ám a kiadvány zöme a második világháborút követő, a kollektív bűnösség elvén alapuló kényszer-kitelepítésekkel foglalkozik. A kiadványsorozat először 1956-ban jelent meg, példányunk a második, változatlan utánnyomásból származik. (Dokumentation der Vertreibung der Deutschen aus Ost-Mitteleuropa II.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19366.

Das Schicksal der Deutschen in Ungarn. (München, 1984). Deutscher Taschenbuch Verlag (C. H. Beck'sche Buchdruckerei, Nördlingen). [4] + VIII + [2] + 106 + [4] + 202 + [2] p. Kötetünk a kelet-közép-európai németség második világháborút követő kényszer- kitelepítését feldolgozó ötrészes dokumentációnak magyarországi részleteit taglaló, önálló kötete. A dokumentum nem titkolja, hogy a hazai németség Németországba telepítése már a második világháború egyik SS-akciója alatt megkezdődött, ám a kiadvány zöme a második világháborút követő, a kollektív bűnösség elvén alapuló kényszer-kitelepítésekkel foglalkozik. A kiadványsorozat először 1956-ban jelent meg, példányunk a második, változatlan utánnyomásból származik. (Dokumentation der Vertreibung der Deutschen aus Ost-Mitteleuropa II.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19367.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Jankovics Marcell: Mély a múltjának kútja... Gondolatok a kultúráról. A szerző, Jankovics Marcell (1941-2021) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, grafikus, könyvillusztrátor, kultúrtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1998, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
19368.

Jankovics Marcell: "Mély a múltjának kútja..." Gondolatok a kultúráról. A szerző, Jankovics Marcell (1941-2021) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező, grafikus, könyvillusztrátor, kultúrtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1998, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Carter-Mace: Tut-Ankh-Amen sírja. Bp., 1924, Franklin. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19369.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kincses Előd: Marosvásárhely fekete márciusa. DEDIKÁLT! Budapest, 1990, Püski. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19370.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19371.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Széchenyi vallomásai és tanításai. Széchenyi-anthologia. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Schandl Károly előszavával. Budapest, (1943) A ,,Studium kiadása (Minerva-nyomda Rt., Kolozsvár) 1 t. (címkép) + 441 + [1] p. A Széchenyi István írásaiból, naplójából, gondolataiból, intelmeiből összeállított, nemzetpolitikai fókuszú antológia első kiadása először 1926-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Könyvtári duplum. Szentkirályi F 14.2. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
19372.

Széchenyi vallomásai és tanításai. Széchenyi-anthologia. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Schandl Károly előszavával. Budapest, (1943) A ,,Studium" kiadása (Minerva-nyomda Rt., Kolozsvár) 1 t. (címkép) + 441 + [1] p. A Széchenyi István írásaiból, naplójából, gondolataiból, intelmeiből összeállított, nemzetpolitikai fókuszú antológia első kiadása először 1926-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Könyvtári duplum. Szentkirályi F 14.2. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Krausz Simon: Életem. Bp.,én.,Cserépfalvi, 356+4 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19373.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Timon Ákos: A Szent Korona elmélete. Bp., 2000, Magánkiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19374.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Majtényi-Mikó-Szabó (szerk.): Forradalom! 24 megtalált történet. Bp., Libri. Magyar Nemzeti Levéltár. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19375.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
19376.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események