Tétel

Kikiáltási ár:

15 000 Ft

15

Leírás:

A visszatért Délvidék. Szerkesztette: Csuka Zoltán. Budapest, 1941. Halász Irodalmi és Könyvkiadóvállalat (Pesti Lloyd-Társulat könyvnyomdája). 1 t. (színes címkép) + 537 + [1] + 141 + [1] p. + 12 t. (két oldalas, fényképek). Egyetlen kiadás. Számos statisztikával, oldalszámozáson belüli térképekkel, a dualista és a jugoszláv idők asszimilációs politikájának értékelésével, a jelentős városok helytörténetével, különös tekintettel a háború előtti nemzetiségi arányok kialakulására, illetve a népszámlálási felmérések kritikájával. Tartalmából: Szilágyi István: Visszatér a Délvidék. Egy magyar katona feljegyzései a bevonulásról. - Völgyi János: A tegnapi és a mai Szabadka. - Csuka János: Szabadka. Újvidék. - Kührner Béla: Zombor. - Draskóczy Ede: Óbecse. - Batta Péter: Magyarkanizsa. - Zenta. - Czirák Imre: De azért nevettünk is néha! - Kiss Lajos: A Délvidék zenei élete. - Balázs G. Árpád: A Délvidék képzőművészete. - Hegedüs László: A délvidéki magyar falvak kultúrája. - Molnár István: A visszatért baranyai háromszög. - Szabó Péter: A visszatért Muravidék és Muraköz. - Nyigri Imre: A visszatért Délvidék nemzetiségi képe. - Adattár. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Enyhén kopott gerincű, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a címfelirat alatt Bács megye dombornyomású aranyozott címerével. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk