https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Folyamatos online aukciók
Tétel

[Illésy György] György deák: Magyarok atyafisága: Az annyivéri magyar...

Eladva

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Ajánlatok száma:

5

Leírás:

[Illésy György] György deák: Magyarok atyafisága: Az annyivéri magyarok. Pest, 1870. ,,Corvina" Társulat (Athenaeum ny.) 15 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval kísért rövid tanulmány Svájc egyik völgyében a magyarság törzsétől a kalandozások idején elszakadt magyarok jelenlétét feltételezi: Wallis kantonban egy 4000-5000 főt számláló, régi hagyományait őrző magyar néptörzsét. Példányunk címlapján és utolsó levelén apró pótlás. ---- Elé- illetve utána kötve: (Protestáns egyháztörténeti és hittankönyvek a XIX. századi református közoktatás számára.) -- 1. Farkas József: A magyarországi protestáns egyház történelme. A gymnasium VIII. osztálya számára. Budapest, 1881. Dunamelléki Református Egyházkerület - Franklin-Társulat nyomdája. IV + 151 + [1] p. A magyar protestáns identitás megerősítését is szolgáló egyháztörténetünk címlapjának fűzése meggyengült, a mellette álló levélen régi tulajdonosi bejegyzések. -- 2. Warga János: Bibliaismeret néhány bibliai történettel és Palesztina földrajzával. Alreáliskolák és I. s II. gymnasiumi osztályok számára. Budapest, 1874. Franklin-Társulat (ny.) [3]-133 + [3] p. Hatodik, javított kiadás. Két levélen apró hiány, egy levélen apró szakadás, a belív egy levele és a tartalomjegyzék levele a gerincnél megerősítve. Néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások, néhány oldalon halvány foltosság. -- 3. Kovács János: Bibliai történetek a harmadik elemi osztály számára. A Tiszántúli Ref. Egyházkerület népiskolai tanterve alapján. Debreczen, (1876). Telegdi K. Lajos (Városi ny.) 79 + [1] p. Második kiadás. A hittani tankönyv címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címlapon, annak verzóján és a munka több oldalán az egykori tulajdonos több osztálytársának aláírása. Néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások. A címlapon markáns foltosság, alján apró hiány, a belív számos levelének fűzése a gerincnél megerősítve, néhány oldalon foltosság, illetve apró szakadásnyom. -- 4. Egyházi könyvtár a magyar reformált vallású nép számára. Szerkeszti Révész Bálint. Első évfolyam, IV-ik füzet. Debreczenben, 1859. Tiszántúli Református Egyházkerület - Városi ny. 140 + [4] p. A hitvédelmi és egyháztörténelmi írások, valamint a kapcsolódó költemények a tiszántúli református egyházkerület lelkészeinek munkája. Aranyozott gerincű, foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Facebook

Tétel fotót készítette : ufk

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz