Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

19000.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
(Szepesházy, Carol.) u. J. C. Thiele. Merkwürdigkeiten des Königreichs Ungarn, oder: historisch-statistisch-topographische Beschreibung aller in diesem Reiche befindlichen 42 königl. Freistädte, 16 Zipser Kronstädte, Jazygiens, Gross- und Klein-Kumaniens, der priv. Hayduken-Städte, der Berge, Höhlen, Seen, Flüsse, vorzüglichen Gesundbrunnen und des ungarischen Bergbaues; II. Band. Kaschau, 1825. Carl Werfer.  Magyarország leírása, hangsúlyozottan megjelenítve a Felvidék és a magyar fürdők. Korabeli sérült papírborítóval. / Descritption of the Kingdom of Hungary with emphasis on the Slovakian parts. + (36) p.
19001.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben   Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását kívánta bemutatni volna. Ritka! .
19002.

Erasmus Schwab: Land und Leute in Ungarn. I. Natur- Kultur- und Reisebilder. Lepizig, 1865. Otto Wiegand. 560p. Késöbbi félvászon kötésben Schwab, Erasmus (1831-1917) osztrák származású tanár, Kassán tanított Magyarországi tartózkodását felhasználva írt kétkötetes művet, amelyből csak az első kötet tartalmazott természet-, utazás- és kulturális képeket a második ,,Magyarország árnyoldalát és a német elem jótékony hatását" kívánta bemutatni volna. Ritka! .

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Briefe eines reisenden Franzosen über Deutschland an seinen Bruder zu Paris. Zweyter Band. Zürich:, 1784 . 408 p. Korai német útikönyv. Korabeli, aranyozott, festett, bordázott egészbőr kötésben. Két kötetben teljes.
19003.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Franz Johann Joseph von Reilly: Allgemeine Erdbeschreibung Geschöpft aus Büsching, Fabri, Bruns und andern Erd- und Reise-Beschreibern. Hrsg. von - -. Enthaelt das östliche und nördliche Europa. [Erster Theil.] Wien, 1792, Verlage des Herausgebers, 2+560 p. Német nyelven. Benne: Erste Abtheilung. Das Königrech Ungarn und das osmannische Reich in Europa, Magyar királyság: 41-132 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányos, a címlap kopott, foltos, a cím egy részét kisatírozták, foltos lapokkal, az utolsó 3 lap (561-566) hiányzik, bélyegzéssel.
19004.

Franz Johann Joseph von Reilly: Allgemeine Erdbeschreibung Geschöpft aus Büsching, Fabri, Bruns und andern Erd- und Reise-Beschreibern. Hrsg. von - -. Enthaelt das östliche und nördliche Europa. [Erster Theil.] Wien, 1792, Verlage des Herausgebers, 2+560 p. Német nyelven. Benne: "Erste Abtheilung. Das Königrech Ungarn und das osmannische Reich in Europa", Magyar királyság: 41-132 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányos, a címlap kopott, foltos, a cím egy részét kisatírozták, foltos lapokkal, az utolsó 3 lap (561-566) hiányzik, bélyegzéssel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19005.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Vofkori György: Székelyudvarhely. - Várostörténet képekben. I. kötet. Békéscsaba, 2009, Typografika. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19006.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Világjárók. Utazások és Kalandok sorozat 9 kötete: A. W. Roberts: Kaland az óceánon, Herbert Rittinger: Kajakosok - Előre!, Tasnádi - Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete, Foller Hermann: A napsütéses Jáva, Kovrig János: A sárga kontinensen déltől északig, Kessler Hubert: Barlangok mélyén, Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben, Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikába, Incze Antal: Rio Grande - Trieszt. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
19007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Jekelfalussy József (szerk.): A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1898. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda-Részvénytársaság. Kiadói egészvászon kötés, gerinc laza, kötés foltos, viseltes állapotban.
19008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vass Imre: Az agteleki barlang le írása, fekte terűletével, talprajzolatjával és hosszába való áltvágásával, két táblában; mellyeket, úgy a régen esmért üregekelőadásában, valamint az 1825dik esztendő Sz. Iván hava 1ső napján felfedezett fő- és legnagyobb ágának helyenkint való leírásában előterjesztett Vass Imre. Pesten, 1831. Nyomtatta Landerer. [6] + 81 + [1] p. Első magyar kiadás. Vass Imre (1795-1863) barlangkutató, Gömör és Kishont vármegyék földmérőjének leírása az Aggteleki-barlangról, a kutatástörténet, illetve saját, 1825. évi új feltárásai nyomán. Az Aggteleki-karszt Baradla-barlangjának kutatása 1801-től eredeteztethető, Christian Reiss földmérő ekkoriban jelentette meg a cseppkőbarlang első térképét. Christian Reiss munkatársaként és hivatali utódjaként Vass Imre gyakran járt a barlangban, és az 1825. évi szárazság nyomán sikerült átjutnia a barlang Vaskapu nevű, addig áthatolhatatlan szakaszán, és felderítenie egy addig ember által nem járt, hatalmas területű barlangszakaszt. Beszámolója első fele a Baradla-kutatás tudománytörténete, majd saját felfedezései következnek, a talált barlangászati objektumok rendkívül korjellemző, nem a magyar hősmondákból, hanem az antik mitológiából származó névanyagával, további hidrogeológiai megfigyelésekkel. Kötetünk egy korábbi, 1829-ban megjelent előtanulmány alapos kibővítése, egyben az első magyar nyelven írt barlangászati értekezés. A levelek sarkain foltosság, példányunk első repülő előzéke hiányzik. A kötet egy térképpel és egy átnézeti rajzzal teljes, ezeket példányunk nem tartalmazza. Korabeli foltos, sérült, hiányos gerincű kartonkötésben. Ritka.
19009.

Vass Imre: Az agteleki barlang le írása, fekte terűletével, talprajzolatjával és hosszába való áltvágásával, két táblában; mellyeket, úgy a' régen esmért üregek'előadásában, valamint az 1825dik esztendő Sz. Iván hava 1ső napján felfedezett fő- és legnagyobb ágának helyenkint való leírásában előterjesztett Vass Imre. Pesten, 1831. Nyomtatta Landerer. [6] + 81 + [1] p. Első magyar kiadás. Vass Imre (1795-1863) barlangkutató, Gömör és Kishont vármegyék földmérőjének leírása az Aggteleki-barlangról, a kutatástörténet, illetve saját, 1825. évi új feltárásai nyomán. Az Aggteleki-karszt Baradla-barlangjának kutatása 1801-től eredeteztethető, Christian Reiss földmérő ekkoriban jelentette meg a cseppkőbarlang első térképét. Christian Reiss munkatársaként és hivatali utódjaként Vass Imre gyakran járt a barlangban, és az 1825. évi szárazság nyomán sikerült átjutnia a barlang Vaskapu nevű, addig áthatolhatatlan szakaszán, és felderítenie egy addig ember által nem járt, hatalmas területű barlangszakaszt. Beszámolója első fele a Baradla-kutatás tudománytörténete, majd saját felfedezései következnek, a talált barlangászati objektumok rendkívül korjellemző, nem a magyar hősmondákból, hanem az antik mitológiából származó névanyagával, további hidrogeológiai megfigyelésekkel. Kötetünk egy korábbi, 1829-ban megjelent előtanulmány alapos kibővítése, egyben az első magyar nyelven írt barlangászati értekezés. A levelek sarkain foltosság, példányunk első repülő előzéke hiányzik. A kötet egy térképpel és egy átnézeti rajzzal teljes, ezeket példányunk nem tartalmazza. Korabeli foltos, sérült, hiányos gerincű kartonkötésben. Ritka.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18
19010.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Seabrook, W[illiam] B[uehler]: The Magic Island. Illustrated with Drawings by Alexander King and Photographs by the Author. New York, (1929). Harcourt, Brace and Company (Printed by Quinn & Boden Company Inc., Rahway, New Jersey). 1 t. (címkép) + X + 336 p. + 27 t. (19 táblán grafika, 8 kétoldalas táblán fotóanyag). Első kiadás. William Seabrook (1884-1945) amerikai újságíró, világutazó, kalandor. Különböző, egzotikus vidékeken való utazásain élénken érdeklődött a helyi transzcendens hagyományok, mágikus rítusok iránt, a témában számos népszerű könyvet adott ki. Az 1920-as évek első felében lezajlott afrikai útja nyomán a kannibalizmus rítusáról írt szenzációs részletekben gazdag leírást, majd az évtized végén Haitiben tett látogatást. The Magic Island (A bűvös sziget) néven megjelent kötete tette közismertté a haiti voudou rítusokat, és különösen annak zombi koncepcióját. A könyvben írottak nyomán készült a Lugosi Béla főszereplésével forgatott, műfajalapító horrorfilm, a ,,White Zombie, 1932-ben. William Seabrook fantasztikumokban gazdag útleírását Alexander King (1899-1965) amerikai grafikusművész groteszkségekben gazdag, expresszionista rajzai kísérik. A kötet végén a szerző néprajzi felvételei. Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan példány.
19011.

Seabrook, W[illiam] B[uehler]: The Magic Island. Illustrated with Drawings by Alexander King and Photographs by the Author. New York, (1929). Harcourt, Brace and Company (Printed by Quinn & Boden Company Inc., Rahway, New Jersey). 1 t. (címkép) + X + 336 p. + 27 t. (19 táblán grafika, 8 kétoldalas táblán fotóanyag). Első kiadás. William Seabrook (1884-1945) amerikai újságíró, világutazó, kalandor. Különböző, egzotikus vidékeken való utazásain élénken érdeklődött a helyi transzcendens hagyományok, mágikus rítusok iránt, a témában számos népszerű könyvet adott ki. Az 1920-as évek első felében lezajlott afrikai útja nyomán a kannibalizmus rítusáról írt szenzációs részletekben gazdag leírást, majd az évtized végén Haitiben tett látogatást. The Magic Island (A bűvös sziget) néven megjelent kötete tette közismertté a haiti voudou rítusokat, és különösen annak zombi koncepcióját. A könyvben írottak nyomán készült a Lugosi Béla főszereplésével forgatott, műfajalapító horrorfilm, a ,,White Zombie", 1932-ben. William Seabrook fantasztikumokban gazdag útleírását Alexander King (1899-1965) amerikai grafikusművész groteszkségekben gazdag, expresszionista rajzai kísérik. A kötet végén a szerző néprajzi felvételei. Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események