Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

2000 Vasi Szemle. LIV. évf. 4. szám. Szerk.: Gyurácz Ferenc. Benne: Mórocz Zsolt: Boldog Isthwan Kyral. A szerző, Mórocz Ferenc által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
19108.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kedves Gyula: Szabolcs a hazáért. A 48. honvéd zászlóalj története az 1848-49-es szabadságharcban. Bp., 2002, Heraldika. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Táblázatokkal. Kiadói kartonált papírkötés.
19109.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Verasztó Antal: Móringkönyv 1788-1835. Orosháza kézírásos emlékezete. Orosháza, 2006, Orosházi Evangélikus Gyülekezet Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19110.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
19111.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mándi Nagy Endre: Kilenc országon keresztül. Európa legendái. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1941. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 260 p. + 31 t. (kétoldalas); 114 + [2] p. + 11 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Mándi Nagy Endre fővárosi jegyző anekdotákkal és történelmi összefoglalókkal tarkított úti beszámolói Európában és a Mediterráneumban megtett, 1930-as évekbeli utazásairól. Az utazó a legnagyobb terjedelmet Olaszországnak szenteli, mellette az Angliát, Németországot, Franciaországot, Marokkót, Portugáliát és a Nyugat-Balkán országaiban tett út művelődési és életmódbeli, nemzetjellemtani benyomásait rögzíti. Aranyozott, sérült korabeli egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán halvány foltosság.
19112.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19113.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19114.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Szentes Ferenc: Aszód távolabbi környékének földtani viszonyai. 1 színes földtani térképpel (1:37.500), 4 tábla 5 szövegközti ábrával. (Dedikált.) Die weitere Umgebung von Aszód. Auszug des ungarischen Textes. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. ny. 68 + [4] p. + 4 t. (kihajtható) + 1 térkép (színes, hajtogatott, mérete 910 x 550 mm). Egyetlen kiadás. Az első fedőborítón dedikált: ,,Miklósnak szeretettel ajánlja: [Szentes] Feri. Az első papírborító felső sarkán apró folt. (Magyar tájak földtani leírása IV.) Fűzve, kiadói papírborítóban, jó példány.
19115.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagnerschen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: Szerzőtől bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.
19116.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
19117.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
1903 Maria-Zell in Steiermark. Entwurf einer Monographie des berühmten Wallfahrtsortes. Mit einem Anhang: Führer durch Maria-Zell und Umgebung. Wien, Braumüller, 1903. 148 S.,  Rögl, Hans, 148p. kiadói papírkötésben
19118.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
19119.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események