Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

19024.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Ford.: Halász Gyula. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+ XXIV+326 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák, közte 1 kihajtható panorámakép) t.. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, sérült gerinccel, 1 kihajtható panorámakép tábla és egy 1 kihajtható térkép hiányzik!
19025.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas
19026.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
19027.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly. Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas). Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon! felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19028.

Kaffka Károly (szerk.): Az Utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. A könyv alapítója Széchenyi Károly. Szerkeszti Kaffka Károly. Budapest, 1940. Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + [2] + 847 + [1] p. 1 t. (színes, kihajtható, kétoldalas). Az Utas könyve időről időre megjelenő, szövegközti felvételekkel rendkívül gazdagon illusztrált idegenforgalmi kiadványsorozat volt, mely az ország üdülő-, nyaraló- és gyógyhelyeit mutatta be, egyes kiemelt városok esetén rövid történelmi áttekintéssel, és minden esetben a szállóhelyek, szórakozási lehetőség részletes adatolásával. III. kiadásnak számító, 1940. évi kiadványunk már tartalmazza a Felvidék déli részét visszajuttató I. bécsi döntés, illetve az 1939. évi kárpátaljai bevonulással megnövekedett országrész turisztikai vonatkozású helyeit is. A vármegyénkénti bontásban bemutatott üdülőhelyek sorából a hazai idegenforgalomnak olyan képe bontakozik ki, amely a már évtizedek óta fontosnak számító balatoni üdülőturizmus mellett a gyógyfürdőzésen és szanatóriumi lehetőségeken túlnyúlóan is méltatja a hegyvidéki turizmust, természetjárást, a magától értetődő kulturális városlátogatások mellett. Példányunk a térképmellékletet nem tartalmazza. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a ,,Nyaraljunk itthon!" felirattal kiegészített, aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19029.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19030.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Janitsek Jenő - Farkas Aladár: Borszék története és névanyaga. Borszék-Csíkszereda, 2008, Havas Vendégház - Státus Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19032.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19033.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Krupa András: A délkelet-magyarországi szlovákok hiedelemvilága. A szerző, Krupa András (1934-2015) néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Studia Flokloristica et Ethnographica. Debrecen, 1987, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
19035.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események