Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., é.n., Apollo Irodalmi Társaság (Légrády-ny.)Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, gerince hiányzik, egy tábla kijár, térképhiánnyal, viseltes állapotban.
19012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás II-ik kötete. Magyarország a Millennium idejében. Az ezredéves kiállítási ünnepélyek, továbbá a főváros és az ország, valamint a kiállítás kiváló látványosságainak és nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Kiadja: Tímár, Piványi, Fouquau, Vidéky. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, laza fűzés, kopottas állapotban.
19013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország a Millennium idejében. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Kiadja: Piványi, Tímár, Palóczy, Fouquau, Vidéky. Bp., 1896. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, foltos, előzéklap, címlap részben levált, kopottas állapotban.
19014.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
5 db moldvai magyarsággal, csángókkal kapcsolatos könyv: Mikecs László: Csángók. (Reprint kiadás, térkép-mellékletekkel).; Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság.; P. Gegő Elek: A moldvai magyar telepekről. (Reprint kiadás).; Gegő Elek: Népoktató. Új esztendei ajándék a köznép számára 1840.; Kós Károly - Szentimrei Judit - Nagy Jenő: Moldvai csángó népművészet. Vegyes állapotban.
19015.

5 db moldvai magyarsággal, csángókkal kapcsolatos könyv: Mikecs László: Csángók. (Reprint kiadás, térkép-mellékletekkel).; Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság.; P. Gegő Elek: A' moldvai magyar telepekről. (Reprint kiadás).; Gegő Elek: Népoktató. Új esztendei ajándék a köznép számára 1840.; Kós Károly - Szentimrei Judit - Nagy Jenő: Moldvai csángó népművészet. Vegyes állapotban.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Trauttmansdorff. Geschichte(n) eines Schlosses. Trauttmansdorff, 2001, Tourismusmuseum Schloss Trauttmansdorff. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.  Dél Tirolban, Merano szélén fekvő Trauttmansdorff varázslatos kertjéről ismert. Erzsébet királynő (Sisi) is kedvelte a helyet. Többször is itt töltötte a téli hónapokat. 2005-ben elnyerte az Olaszország legszebb kertje díjat, majd 2013-ban az Év Nemzetközi Kertje nagydíjat is megkapta.
19016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Baranyi András: Munkács, ahogy nagyszüleink látták. Szerk.: - -. Katona Tamás előszavával. [Bp - Munkács], 2007., Vitéz Pákh Sándor Jótékonysági Alapítvány. Bilingvis, magyar, ukrán nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
19019.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19020.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 3. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
19021.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936.], Franklin, 189+3 p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19022.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Ford.: Halász Gyula. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+ XXIV+326 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 kihajtható panorámakép) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a címlapon tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Vitéz Lukács Béla könyvtára).
19023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események