Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 8

A Természet és a Halászat c., állattani, vadászat és halászati folyóirat szerk Dr. Lendl Adolf és Lakatos Károly. I-III. évfolyamának szórvány számai. 1899-1900 62 db teljes szám + 3 tartalomjegyzék + néhány tartozék. Hozzá kiadói aranyozott egészvászon borító. Lapszámok szélein sérülésekkel
20125.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1918-1919 A Vadászlap 36 db száma. Szerk: Sugár Károly. Bp., Országos Magyar Vadászati Védegylet. Benne:  1918 XXXIX. évf. 1-6,8-9.,12-15,17-18,20-22,24-32,34-36. jan 5., 15.,25.,február 5.,15., 25., márc. 15.,25.,ápril. 25, máj. 5,15,25, jun. 15, 25, jul. 15, 25, aug. 5, 25.,szept. 5.,15,25.,okt. 5, 15., 25.,nov. 5.,15, dec. 5.,15, 25.  1919. XL. évf. 1-2,4-8. jan. 5., 15, feb 5. 15, 25.,márc. 5. 15.  Foltos borítókkal, közte néhány kisebb-nagyobb mértékben sérült példánnyal (9 szám), de a többség alapvetően nagyrészt jó állapotban
20126.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Bársony István: Magyar földön. Természet és vadászat. Olgyay Ferencz képeivel. Bp., én, Athenaeum. 2. kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20127.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
[Zumpf János: Vadászok zsebkönyve.] [Budapest, 1947. Faust kiadás - Szikra Nyomdai Rt.] [3]-207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos vadászati ábrával, felvétellel illusztrált kézikönyv a vadászpuskafajtáktól a vadászebek osztályozásáig, a szalonkavadászattól a szarvasvadászatig, függelékben a legfrissebb, 1947. évi vadászati jogszabályokig. Példányunk címlapja és az azt követő két levél hiányzik, első nyomtatott oldalán apró javítás. Vuray 875. Tordai 1836.  --- Hozzákötve: Pátkai Imre: Ragadozó madaraink. Budapest, 1947. (Független-nyomda). [3]-186 + [2] p.  Madárhatározónk szövegét oldalszámozáson belül számos rajz illusztrálja. (Nimród kis könyvtár.) Vuray 631.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben.
20128.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bársony István : Délibáb. Vadászelbeszélések . Bp. (1927.) Singer és Wolfner. XXVI, 1 sztl. lev. 238 l. Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság jubiláris könyvei. A keretléces díszcímlap Végh Gusztáv munkája. Aranyozott kiadói félbőr-kötésben. Szép példány.
20129.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Monostori Károly: Ebtenyésztés kézikönyv ebtenyésztők, vadászok és ebkedvelők számára. (A kutya természetrajzi, bonc- és élettani s küllemtani leírása, fajtái, szaporítása, felnevelése, táplálása, gondozása, tanítása, használása és fontosabb hibáinak és betegségeinek orvoslása.) Bp.,2011, Lapu Bt., 196 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Az 1909-es Franklin kiadás REPRINT kiadása! Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
20130.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. Fekete-fehér fotókkal. Címlap nélkül. Kiadói egészvászon-kötés, javított lapszélek, kopottas állapotban.
20131.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
2 db vadászati könyv: Széchenyi Zsigmond: Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása 2. rész. Schell József rajzaival. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + Véber Károly (szerk.): Medvék, őzek, farkasok. Bp., 1984, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20132.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események