Könyvek: Vallás

Tételek száma: 94

Broughton, [Thomas]: Brougthonnak a religióról való históriai lexicona, a mellyben a világ kezdetétől fogva a mai időig, a pogányoknak, zsidóknak, keresztényeknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyek, írásaik, azoknak történeteikkel együtt, a leg-jobb írókból elő-adattatnak. III. köt. Ford.: Mindszenti Sámuel. Komáromban, 1793, Wéber Simon Péter-ny., 440 p. Félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, szamárfüles lapokkal. Zolnay Dezső (1891-1966), a szentesi gimnázium tanárának autográf soraival és névbejegyzésével.
20463.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
20464.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
[Baronius, Justus (1570-1606)] Justi Baronii Veteracastrensis ... Epistolarum sacrarum et amoebaearum libri VI. perennibus ... Antonii Károlyi de Nagy Károly honoribus. Luca Paulo Perthold U.J.Doctore. Pestini, [1768.], Typis Eizenbergerianis, 28 sztl. lev.+460 [helyesen 458] p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült, kopott borítóval, possesori bejegyzésekkel az elülső szennylapon.
20465.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Prileszky, [János]: S. Ireneaei episcopi et martyris Acta et Scripta suo ordine digesta et annotationibus historico-theologicis illustrata. [Kassa] Cassoviae, 1765. Typis Academicis Soc. Jesu. [20] + 519 + [1] p. Prileszky János (1709-1790) jezsuita áldozópap és tanár, Kassán, Nagyszombatban, Grazban oktatott, Kassán 1765-től a jezsuita nyomda igazgatója volt. Számos ókeresztény egyházatya iratait adta ki, tudós jegyzetekkel, kötetünk Szent Iréneusz (130 k. - 202 k.) jegyzetelt és kommentált műveinek kiadása. A kötetben az egykori tulajdonos által elhelyezve a Kalazanci Szent József (1557-1648) spanyol szerzetesről, a ,,keresztény Jób-ként is tisztelt piarista rendalapítóról készült rézmetszetet, illetve egy Jóbról készült illusztrációt a jezsuita rend által 1741-ben kiadott nagyszombati kötetből. A Kalazanci Szent József-rézmetszet mérete: 165x105, lemezméret: 170x110 mm, lapméret: 175x117 mm, a Jóbról készült nyomat mérete: 75x60 egy 115x70 mm méretű lapon. Díszes, dúsan aranyozott, öt bordára fűzött, kötéstábláin aranyozott ornamentikus keretben a jezsuita rend aranyozott emblémáját viselő korabeli borjúbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. A gerincen felül apró sérülés, de összességében rendkívül dekoratív, gyönyörű példány.
20466.

Prileszky, [János]: S. Ireneaei episcopi et martyris Acta et Scripta suo ordine digesta et annotationibus historico-theologicis illustrata. [Kassa] Cassoviae, 1765. Typis Academicis Soc. Jesu. [20] + 519 + [1] p. Prileszky János (1709-1790) jezsuita áldozópap és tanár, Kassán, Nagyszombatban, Grazban oktatott, Kassán 1765-től a jezsuita nyomda igazgatója volt. Számos ókeresztény egyházatya iratait adta ki, tudós jegyzetekkel, kötetünk Szent Iréneusz (130 k. - 202 k.) jegyzetelt és kommentált műveinek kiadása. A kötetben az egykori tulajdonos által elhelyezve a Kalazanci Szent József (1557-1648) spanyol szerzetesről, a ,,keresztény Jób"-ként is tisztelt piarista rendalapítóról készült rézmetszetet, illetve egy Jóbról készült illusztrációt a jezsuita rend által 1741-ben kiadott nagyszombati kötetből. A Kalazanci Szent József-rézmetszet mérete: 165x105, lemezméret: 170x110 mm, lapméret: 175x117 mm, a Jóbról készült nyomat mérete: 75x60 egy 115x70 mm méretű lapon. Díszes, dúsan aranyozott, öt bordára fűzött, kötéstábláin aranyozott ornamentikus keretben a jezsuita rend aranyozott emblémáját viselő korabeli borjúbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. A gerincen felül apró sérülés, de összességében rendkívül dekoratív, gyönyörű példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Pryse, James Morgan: The Restored New Testament. The Hellenic Fragments, Freed from the Pseudo-Jewish Interpolations, Harmonised, and done into English Verse and Prose. With Introductory Analyses, and Commentaries, giving an Interpretation According to Ancient Philosophy and Psychology, and a New Literal Translation of the Synoptic Gospels, With Introduction and Commentaries. Illustrations drawn by John ONeill. New York-London, 1914. 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + X + 819 + [1] p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat). Első kiadás. James Morgan Pryse (1859-1942) amerikai teozófus és könyvkiadó, Helena Blavatsky mozgalomalapító fontos műveinek amerikai kiadója. Teozófiai indíttatású művének előszavában tisztázza a szerző, hogy műve - maga sem lévén keresztény - nem szolgál teológiai célokat, ellenben az eredeti szöveget megkísérli megtisztítani az Ótestamentum júdaizmusának hatásától, illetve azoktól a görög mitikus szenténekektől, amelyeket nézete szerint a szerzők rontott prózai formában dolgoztak bele az eredeti, romlatlan változatba, mely romlatlan eredeti a korai egyház manipulációinak betudhatóan elveszett. James Morgan Pryse prózai és verses kísérlete tehát az Újtestamentumnak az egységes hellenisztikus mítoszösszefüggésében való újrateremtésére tesz kísérletet, melyre a összehasonlító teozófiai módszer nézete szerint tökéletesen alkalmas. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti mitológiai ábrával illusztrálva. A címoldalon régi dátumozás. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20467.

Pryse, James Morgan: The Restored New Testament. The Hellenic Fragments, Freed from the Pseudo-Jewish Interpolations, Harmonised, and done into English Verse and Prose. With Introductory Analyses, and Commentaries, giving an Interpretation According to Ancient Philosophy and Psychology, and a New Literal Translation of the Synoptic Gospels, With Introduction and Commentaries. Illustrations drawn by John O'Neill. New York-London, 1914. 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat) + X + 819 + [1] p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes kőnyomat). Első kiadás. James Morgan Pryse (1859-1942) amerikai teozófus és könyvkiadó, Helena Blavatsky mozgalomalapító fontos műveinek amerikai kiadója. Teozófiai indíttatású művének előszavában tisztázza a szerző, hogy műve - maga sem lévén keresztény - nem szolgál teológiai célokat, ellenben az eredeti szöveget megkísérli megtisztítani az Ótestamentum júdaizmusának hatásától, illetve azoktól a görög mitikus szenténekektől, amelyeket nézete szerint a szerzők rontott prózai formában dolgoztak bele az eredeti, romlatlan változatba, mely romlatlan eredeti a korai egyház manipulációinak betudhatóan elveszett. James Morgan Pryse prózai és verses kísérlete tehát az Újtestamentumnak az egységes hellenisztikus mítoszösszefüggésében való újrateremtésére tesz kísérletet, melyre a összehasonlító teozófiai módszer nézete szerint tökéletesen alkalmas. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti mitológiai ábrával illusztrálva. A címoldalon régi dátumozás. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Imádságos könyv - Arca Domini, selectam Deum, divosque precandi, confitendi... Posonii (Pozsony), Typis & Impensis Joannis Michaelis Landerer 1774. 210 [3] p. Laudetur sanctissimum sacramentum (Dicsértessék az Oltáriszentség) feliratú szignálatlan barokk rézmetszettel díszítve. Bájos, kisméretű (13.5 cm) könyvecske, korabeli nagyon szép festett papírkötésben. Ritka hitbuzgalmi munka.
20468.

Imádságos könyv - Arca Domini, selectam Deum, divosque precandi, confitendi... Posonii (Pozsony), Typis & Impensis Joannis Michaelis Landerer 1774. 210 [3] p. "Laudetur sanctissimum sacramentum" (Dicsértessék az Oltáriszentség) feliratú szignálatlan barokk rézmetszettel díszítve. Bájos, kisméretű (13.5 cm) könyvecske, korabeli nagyon szép festett papírkötésben. Ritka hitbuzgalmi munka.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
16
20469.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Joanne Frivaldszky (Fridvaldszky János (1730-1784)): Supellex concionatoria in festa Deiparae Virginis et angelorum Pars I-II. Leutschoviae-Cassoviae (Lőcse-Kassa), 1781, Michaelis Podhoránszky-Michaelis Landerer, (12) + (4)+214+10+40 p. Korabeli sérült papírkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, latin nyelven. Fridvaldszky János jezsuita tanár, teológus, kanonok, főesperes, polihisztor, teológiai fő műve.
20470.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Zanchi, [Guiseppe] Joseph: Philosophia mentis, & sensuum ad usus academicos accomodata. Opera, & studio Josephi Zanchi. Tomus Primus: Logicam, et Metaphysicam complecens. [Bécs] Viennae Austriae, 1750. Sumptibus Leopoldi Joannis Kaliwoda. [4] + 192 + [2] + 176 p. Első kiadás. Giuseppe Zanchi (1710-1786) olasz származású teológus, jezsuita áldozópap, retorikatanár, a rend feloszlatása után görzi kanonok. 1750-ben három kötetben megjelent filozófiai értekezésének első kötete a logika és a metafizika kérdéseivel foglalkozik, a logika fejezetében kiemelten a retorika érvelési kérdéseivel, a metafizika fejezetében istenbizonyítékokkal. Oldalszámozáson belül számos fametszetű könyvdísszel. A címoldalon régi, latin nyelvű tulajdonosi és ajándékozási bejegyzés. Néhány levélen enyhe foxing. Díszesen aranyozott, öt bordára fűzött korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
20471.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Karcsú Antal Arzén: Szent Ferencz atyánk harmadik rendjének kézikönyve. 2. kiadás: XIII. Leó pápa új constitutiója szerint átdolgazva és bővítve. Szolnok, 1890. Szerző - Hay-féle könyvnyomda. 79 + 115 + 39 + [1] p. Karcsú Antal Arzén (1827-1893) ferences áldozár, hitszónok, a szolnoki rendház igazgatójának kézikönyve a világban élő úgynevezett ferences harmadik rendről. A bűnbánónak nevezett ferences harmadik rend maga is több ágazatra oszlik, szabályzatuk szerint pedig a rend jelentős része nem kolostori életet követ, hanem a világban él, és világi szolgálatot tesz. A ferences harmadik rend a rend 1289. évi pápai jóváhagyásától működik folyamatosan, ám az új világi kihívások miatt regulájukat XIII. Leó pápa 1883-ban megújította. Kötetünk első harmada az új szabályzatot ismerteti, majd imádságokat, végül könyörgéseket közöl. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Vaknyomásos, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány, rendkívül ritka kiadás, az általunk fellelhető könyvészetekben nyomát nem találtuk.
20472.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Fracisco Xaverio Dornn: Diurnale Concionatorium id est conceptus praedicabiles in singulos dies, seu pro qualibet dominica septem ex sacrae scripturae testimoniis, selectis patrum aliorumque Authorum sententiiis collecti, bina aut trina divisione elucidati, in formam concionatoriam modernam redacti, & Stylo brevi, ... Pars Aestivalis. Augusta Vindelicorum [Augsburg], 1753, Sumptibus Joannis Baptistae Burckhart, 24+567 p. Latin nyelven. Borító hiánnyal, laza előzéklappal.
20473.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Corvin, [Otto Julius Bernhard von]:  Historische Denkmale des Christlichen Fanatismus. [Lipcse] Leipzig, 1845. Gebauersche Buchhandlung (Druck der Teubnerschen Officin). 359 + [1] p. Első kiadás. -- Hozzákötve: Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu. Nach einem alten, zu Alexandrien gefundenen Manuscripte von einem Zeitgenossen Jesu aus dem heiligen Orden der Essäer. Aus einer lateinischen Abschrift des Originals übersetzt. Fünfte unveränderte Auflage. [Lipcse] Leipzig, 1849. Verlag con Christian Ernst Kollmann (Druck von E. Schumann in Schneeberg).VIII + 96 p. Otto von Corvin (1812-1886) újságíró, az 1848-as német forradalmakat előkészítő Ifjú Németország mozgalom oszlopos tagja, hivatásos forradalmár. Antiklerikális pamflete először 1845-ben jelent meg, magyar fordítása 1870-ben, ,,Papok tüköre: a R. Kath. Egyház vakbuzgalmának történelmi emlékei címmel. A pamfletet kolligátumunkban a szerzői név nélkül megjelent, szintén antiklerikális értekezés követi ,,Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu (Fontos történelmi megállapítások Jézus halálának valódi módjáról) címmel. Az első előzéken, a címoldalakon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, illetve tulajdonosi bélyegzések. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos korabeli egészvászon kötésben
20474.

Corvin, [Otto Julius Bernhard von]: Historische Denkmale des Christlichen Fanatismus. [Lipcse] Leipzig, 1845. Gebauer'sche Buchhandlung (Druck der Teubner'schen Officin). 359 + [1] p. Első kiadás. -- Hozzákötve: Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu. Nach einem alten, zu Alexandrien gefundenen Manuscripte von einem Zeitgenossen Jesu aus dem heiligen Orden der Essäer. Aus einer lateinischen Abschrift des Originals übersetzt. Fünfte unveränderte Auflage. [Lipcse] Leipzig, 1849. Verlag con Christian Ernst Kollmann (Druck von E. Schumann in Schneeberg).VIII + 96 p. Otto von Corvin (1812-1886) újságíró, az 1848-as német forradalmakat előkészítő Ifjú Németország mozgalom oszlopos tagja, hivatásos forradalmár. Antiklerikális pamflete először 1845-ben jelent meg, magyar fordítása 1870-ben, ,,Papok tüköre: a R. Kath. Egyház vakbuzgalmának történelmi emlékei" címmel. A pamfletet kolligátumunkban a szerzői név nélkül megjelent, szintén antiklerikális értekezés követi ,,Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu" (Fontos történelmi megállapítások Jézus halálának valódi módjáról) címmel. Az első előzéken, a címoldalakon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, illetve tulajdonosi bélyegzések. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos korabeli egészvászon kötésben

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események