Könyvek: Vallás

Tételek száma: 94

Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jósef. IV. köt. Komáromban, 1791. Wéber. Korabeli papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, borító hátoldala sérült, kijáró címlapon kisebb sérüléssel.
20487.

Majzonett Lajos: Az ó testamentomi ekklésiának históriája, a' sz. írás szerént. Az első embertől fogva, a' Babilóniai fogságból lett vissza-térésig. Ford. Pétzeli Jó'sef. IV. köt. Komáromban, 1791. Wéber. Korabeli papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, borító hátoldala sérült, kijáró címlapon kisebb sérüléssel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Csókay András: Idegsebészet és hétköznapi misztika. Jól látod, apu! A szerző, Csókay András (1956-) nemzetközi hírű magyar idegsebész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés.
20488.

Csókay András: Idegsebészet és hétköznapi misztika. "Jól látod, apu!" A szerző, Csókay András (1956-) nemzetközi hírű magyar idegsebész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dicsőfi József:  Evangyéliomi elmélkedések.  Debreczen, 1892. (Városi Nyomda). 391 + [5] p.  Dicsőfi József (1859-1920) református lelkész, teológus, főiskolai tanár. A kötet a vallás és a tudomány, a vallás és a filozófia viszonyának tisztázása után főként Jézus példabeszédeinek értelmezésével foglalkozik. A címoldalon régi kereskedelmi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész.  Aranyozott gerincű, foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20489.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Conradi, [Ludwig Richard]: A jó angyalok szolgálata és az elbukottak ellenmunkája. Az eredetükre és sorsukra vonatkozó bibliai helyek megjelölésével. Írta: - - missióigazgató. Bp., 1914, Vallásos Iratok Nemzetközi Kiadóhivatala, 143+(1) p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal. Ritka!
20490.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
Leonhard J. Mihály: Keressétek az isten országát. Imádságos könyv keresztény katholikusok számára. Pest, é.n (ca 1860) Bucsánszky. 256p. Litografált illusztrációkkal. rézveretes, zománc miniaturával díszített kopott egészvászon kötésben
20491.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
9
Lázár János: Édemoszlop, mellyet néhai Méltóságos és Főtiszteletű Nagy-daróczi Kovách Flórián Szatmári Püspök és Szent-Jobbi Apát ur emlékezetének MDCCCXXV December XIX-ki pompás temettetése gyászünnepén, az egész Püspökmegye nevében a Szatmári Székes-Egyházban tiszelet-s hála-zálogul szentelt - -... Pest, 1826, Petrózai Trattner Mátyás, 23 p. Papírkötésben, sérült, kopott borítóval, sérült kötéssel, kissé foltos lapokkal.
20492.

Lázár János: Édemoszlop, mellyet néhai Méltóságos és Főtiszteletű Nagy-daróczi Kovách Flórián Szatmári Püspök és Szent-Jobbi Apát ur' emlékezetének MDCCCXXV December XIX-ki pompás temettetése' gyászünnepén, az egész Püspökmegye' nevében a' Szatmári Székes-Egyházban tiszelet-'s hála-zálogul szentelt - -... Pest, 1826, Petrózai Trattner Mátyás, 23 p. Papírkötésben, sérült, kopott borítóval, sérült kötéssel, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
XVIII. sz. vége-XIX. sz. eleje, görög nyelvű, ortodox vallási könyv. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, foltos lapokkal, a belső kötéstáblán 1810-es bejegyzéssel.
20493.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18
Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Huszár Károly ajánlásával, Dr. Lányi József előszavával. Bp., 1929, Franklin-Társulat. Egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. A borító és a könyvdíszek Jaschik Álmos munkái. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20494.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
20495.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Schmidt József: Buddha élete, tana, egyháza. Budapest, 1920. ,,Kazinczy kiadás (Fővárosi Nyomda, Vonalzó és Könyvkötő Rt.) 224 p. Schmidt József (1868-1933) nyelvész, indo-germanista, egyetemi tanár, művelődéstörténész. Társadalomtörténeti kitérőkkel tarkított vallástörténeti munkája a kultúra és a nyelv iránt élénken érdeklődő kívülálló szemszögéből íródott. Példányunk fűzése laza, egy levélen kisebb szakadás, néhány levélen apró foltosság. Fűzve, Horn Sándor rajzával illusztrált színes, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
20496.

Schmidt József: Buddha élete, tana, egyháza. Budapest, 1920. ,,Kazinczy" kiadás (Fővárosi Nyomda, Vonalzó és Könyvkötő Rt.) 224 p. Schmidt József (1868-1933) nyelvész, indo-germanista, egyetemi tanár, művelődéstörténész. Társadalomtörténeti kitérőkkel tarkított vallástörténeti munkája a kultúra és a nyelv iránt élénken érdeklődő kívülálló szemszögéből íródott. Példányunk fűzése laza, egy levélen kisebb szakadás, néhány levélen apró foltosság. Fűzve, Horn Sándor rajzával illusztrált színes, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A máltai kereszt alatt. A hit védelmében és a rászorulók szolgálatában. Szerk.: Mátéffy Balázs. Bp., 2019, Magyar Máltai Lovagok Szövetsége. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20497.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
20498.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események