Könyvek: Vallás

Tételek száma: 94

Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1895, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Harmincharmadik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, rézveretekkel és rézkapcsokkal, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, foltos, sérült lapokkal. Megviselt állapotban.
20511.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kurzer und einfältiger Unterricht vor diejenigen, welche das erste mahl zum heiligen Abendmahl gehen wollen. Breslau, 1756, Baumannisch. Erben Buchdruckerei druckts Joh. Theoph. Straubel, 24 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, foltos, a hátsó borító pótolt.
20512.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nitrriensis Episcopatus cum honore comitatus perpetuo. hn., 1790, nyn., 8 p. Latin nyelven. Papírkötés.
20513.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Goldziher Ignác: Előadások az iszlámról. Fordította Heller Bernát. Budapest, 1912. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky V. ny.) VIII + 413 + [1] p. Első magyar kiadás. Goldziher Ignác (1850-1921) nemzetközi hírű orientalista műve először német nyelven jelent meg, 1910-ben, Heidelbergben, ,,Vorlesungen über den Islam címmel. Az első nyomtatott oldal, a címoldal és az első ív leveleinek felső sarkán kisebb foltosság. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó vállalata, Új folyam, 15. szám.) Pamlényi 187. o. Fűzve, kissé sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, körülvágatlan, nagyrészt felvágatlan, jó példány.
20514.

Goldziher Ignác: Előadások az iszlámról. Fordította Heller Bernát. Budapest, 1912. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky V. ny.) VIII + 413 + [1] p. Első magyar kiadás. Goldziher Ignác (1850-1921) nemzetközi hírű orientalista műve először német nyelven jelent meg, 1910-ben, Heidelbergben, ,,Vorlesungen über den Islam" címmel. Az első nyomtatott oldal, a címoldal és az első ív leveleinek felső sarkán kisebb foltosság. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó vállalata, Új folyam, 15. szám.) Pamlényi 187. o. Fűzve, kissé sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, körülvágatlan, nagyrészt felvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Die Leiden seiner Heiligkeit des Pabst Pius VII. und seine Befreyung aus der französischen Gewalt: Aus authentischen Quellen geschöpft. Preßburg, 1816, Simon Peter Weber und Sohn, 60 p. Német nyelven. Papírkötés, sérült gerinccel.
20515.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Nagyfalusy Lajos: Takáts Márton érseki helynök Kalocsán. Kiadványok Jézustársasága Magyarországi Történetéhez. Tanulmányok 20. Bp., 1942., Pray Rendtörténetíró Munkaközösség, 26 p. Kiadói papírkötés, régi bélyegzéssel, foltos.
20516.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Joseph Ratzinger. A názáreti Jézus I. rész. Bp., 2008, Szent István Társulat. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással.
20517.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Takács, Bernardini: Benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. Fratum Siegler. 290p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, gerinc levált de a könyvben megvan  Költeményeit, melyek közül több nyomtatásban is megjelent, Vagács Caesar gyűjtötte össze és adta ki ily czimmel: Bernardini Takács, benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. (,,Oly nagy benső hév árad el lyrai lelki szüleményein is, - mondja egyik bírálója, - minőt ritkán találunk lyrai költőnél, s mely az olvasót akaratlanul magával ragadja. ...Mennyire bírja a latin nyelv szellemét, s annak minden finom sajátságát! Kirí továbbá mindenütt nagy életbölcsessége, a vallásos érzelem kitünő foka. (M. Sion. 1886. 718. l.)  Ritka!
20518.

Takács, Bernardini: Benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. Fratum Siegler. 290p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, gerinc levált de a könyvben megvan Költeményeit, melyek közül több nyomtatásban is megjelent, Vagács Caesar gyűjtötte össze és adta ki ily czimmel: Bernardini Takács, benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. (,,Oly nagy benső hév árad el lyrai lelki szüleményein is, - mondja egyik bírálója, - minőt ritkán találunk lyrai költőnél, s mely az olvasót akaratlanul magával ragadja. ...Mennyire bírja a latin nyelv szellemét, s annak minden finom sajátságát! Kirí továbbá mindenütt nagy életbölcsessége, a vallásos érzelem kitünő foka." (M. Sion. 1886. 718. l.) Ritka!

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20519.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Officia Propria In Festis SS. Patronorum Ad Usum Fratrum Minorum Provinciae S. Joannis a Capistrano in Hungaria. Vác, 1935, Kapisztrán-ny. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos.
20520.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Philipp Schneider: Die Bischöflichen Domkapitel ihre Entwicklund und rechtliche Stellung im Organiscmus der Kirche. Mainz, 1885, Franz Kirchheim, XXXII+503 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel, possessori bejegyzéssel.
20521.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Dr. Friedrich Schulze: Deutsche Bibeln vom ältesten Bibeldruck bis zur Lutherbibel. Leipzig, 1934, Bibliographisches Institut. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, egy kijáró táblával.
20522.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események