Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Corvin, [Otto Julius Bernhard von]: Historische Denkmale des Christlichen Fanatismus. [Lipcse] Leipzig, 1845. Gebauer'sche Buchhandlung (Druck der Teubner'schen Officin). 359 + [1] p. Első kiadás. -- Hozzákötve: Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu. Nach einem alten, zu Alexandrien gefundenen Manuscripte von einem Zeitgenossen Jesu aus dem heiligen Orden der Essäer. Aus einer lateinischen Abschrift des Originals übersetzt. Fünfte unveränderte Auflage. [Lipcse] Leipzig, 1849. Verlag con Christian Ernst Kollmann (Druck von E. Schumann in Schneeberg).VIII + 96 p. Otto von Corvin (1812-1886) újságíró, az 1848-as német forradalmakat előkészítő Ifjú Németország mozgalom oszlopos tagja, hivatásos forradalmár. Antiklerikális pamflete először 1845-ben jelent meg, magyar fordítása 1870-ben, ,,Papok tüköre: a R. Kath. Egyház vakbuzgalmának történelmi emlékei" címmel. A pamfletet kolligátumunkban a szerzői név nélkül megjelent, szintén antiklerikális értekezés követi ,,Wichtige, historische Enthüllungen über die wirkliche Todesart Jesu" (Fontos történelmi megállapítások Jézus halálának valódi módjáról) címmel. Az első előzéken, a címoldalakon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, illetve tulajdonosi bélyegzések. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos korabeli egészvászon kötésben

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk