Kós Károly (1883-1977) időskori arcképe, sajtófotó, jelzés nélkül, 24x29,5 cm + Czine Mihály Kós Károlyról írt cikke 90. szüeltsénapja alkalmából, Népszava, 1973.XII.16 + Épületrészlet, fotó, jelzés nélkül, 18x24 cm
cca 1950-70 össz. kb. 85 db sajtófotó, papírra kasírozva, alágépelt szövegekkel, Káldy Zoltán (1919-1987) evangélikus püspök, majd az egyház országos püspök-elnöke; országgyűlési képviselőhöz és az egyházi élethez, eseményekhez kapcsólódó felvételek. Más neves személyiségek: Martin Niemöller német protestáns teológus, ellenálló; Vető Lajos püspök, Ottlyk Ernő teológiai és egyháztörténeti tanár, pü...
1909 Gróf Csekonics Endre (1846-1929) politikus, királyi főasztalnokmester, a Nagykikinda-Nagybecskereki Vasúttársaság igazgatója, a magyarországi vöröskereszt-egyesület elnöke, számos rend kitüntetettje (többek közt a Szent Gergely Rend és a Ferenc József-rend nagykeresztjének, ill. a Vaskorona-rend I. osztályának tulajdonosa; a képen a Német Lovagrend Mária Keresztje látható a nyakában). Nagymér...
1924 Gróf Szapáry László (1864-1939) politikus, diplomata, nagykövet, fiumei kormányzó díszmagyarban. Nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, kisebb saroktöréssel, 22x16,5 cm
1927 Kertész K. Róbert (1876-1951) építész, államtitkár, utazó, egyetemi magántanár, szakíró díszmagyarban, kitüntetésekkel (közte a Vaskorona-rend III. osztálya és Polgári Hadi Érdemkereszt). Nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, 22x16 cm
1921 Szentgotthárd, ünneplő tömeg fogadja a távozó IV. Károlyt sikertelen visszatérési kísérletét követően; nagyméretű fotó, a hátoldalon feliratozva, 21x14,5 cm + IV. Károly és Zita szobája a Tihanyi Apátságban, ahol utolsó magyarországi napjaikat töltötték a második visszatérési kísérletet követően; a hátoldalon feliratozott, pecséttel jelzett fotó (Röckel János fotó szalon, Bp.), 16x11 cm