Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről. / Album des Balaton. Erinnerung an Füred und seine Umgebung. Szerk.: Szerelmey Miklós. [Bp.], 1983., Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1851. évi kiadás (Pest, Edelmann Károly) reprintje! Kiadói műbőr-kötésben, jó állapotban.
Veress D. Csaba: Az évezredes Paloznak. Egy balatonmelléki falu története a kezdetektől napjainkig. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által DEDIKÁLT példány Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 10. Veszprém, 1998, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
Kálmán Anikó (1942-): Siófok, Megyei Művelődési Központ és Könyvtár plasztikus külső falburkolata (pirogránit, 1972) Fotó, papír, farostra ragasztva, hátoldalán jelzett. Kiállított fotó. Szélein apró sérülésekkel, 50x59,5 cm.
Bíró József: Hajók a Balatonon. (A Magyar Közlekedési Múzeum ,,Hajók a Balatonon" c. kiállításának vezetője). Tihany, 1971, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Szántódi Füzetek I. és XI. kötete: Péterffy Ida: Pálóczi Horváth Ádám Szántódon, Szapudi András: Csillagom, révészem. hn., 1980-1991, Siotour, Somogy megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.