Nyomtatványok

Tételek száma: 327

18042.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1915 Falinaptár az 1915-iki évre, hajtott, 33×25 cm
18043.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
cca 1916 18 db Képes Krónika c. újság vegyes állapotban sok illusztrációval III. IV: évfolyam
18044.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Friml Aladár: Magyar középiskola. A katholikus középiskolai tanáregyesület folyóirata. IX. évfolyam, Bp., 1916. Stephaneum. 348p. Félvászon kötésben, foltos lapokkal.
18045.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
1916 Az Igaz szó c. keresztény szocialista politikai lap XIII. évfolyama bekötve. Benne Ferenc József gyászhírével. Jó állapotban
18046.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
18047.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
1918-1919 Vegyes, 1918-as és 1919-es újsággyűjtemény tétel:   1918 Pesti Hírlap számai: 1918. nov., 21-. dec.31., 273-279, 281, 284-285, 291-302, 304-306 számok, összesen 25 db.;   1918-1919 Az Erő. II. évf. 4-5. szám. 1918-1919. jan. Főszerk.: Ravasz Árpád. Szerk.: Deme László, 65-88 p.;  1919 Világszabadság. 1919. aug. 3., XVII. évf. 109. szám, 6 p. ;   1919 Az Est. Politikai napilap. X. évf. 105. sz. 1919. máj. 6., hiányos, 1-2 p.;   1919 Az Érdekes Ujság. 1919. VII. évf. 13. sz. [1919. ápril. 3.], rossz állapotban, 30 p.;   1919 Hivatalos Közlöny. 108. szám, 1919. aug. 2., 1 sztl. lev.;   1919. Tanácsköztársaság. 2., 94., 106. számok, 1919. március 27., jul. 17., 31., 3 p.; 2 p.; 3 p.;   Összesem 33 db újság. Változó állapotban, közte sok a gerincén javított, közte több sérült, és hiányos is.   Benne izgalmas, korabeli hírekkel.
18048.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1918-1919 Vegyes propaganda kiadvány gyűjtemény, főleg a Tanácsköztársaság idejéből, röplapok és nyomtatványok, 22 db:   Mi a tanácsköztársaság? Kommunista Könyvtár, Bp., Kommunisták Magyarországi Pártja, 2. kiadás, 8 p.;  Kun Béla: Ki fizet a háborúért? Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja, az utolsó lap leszakadt, 8 p.;  A kommunista rend jólétének alapelvei. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 14+2 p.;   Sztrokay Kálmán: Nincsenek csodák. Mi a csoda? Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 16 p.;   Lengyel József: Általános munkakényszer és proletár fegyelem. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 14+2 p.;   Kemény György: A forradalmi kormányzótanács rendeletei. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 11+1 p.;   Le az álárccal. Egy nemzetközi rabló és betörő társaság kalandjai Bécsben. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 23+1 p.;   Rudas Zoltán: A demokrácia problémája. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Proletárok dolgozzunk! Magunknak dolgozunk! Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Philip Price: Az entente oroszországi aknamunkája. Hogyan akarta megfojtani az angol kormány az orosz forradalmat? Ford.: Bodó Pál. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Hol és hogyan szavazzunk? Részletes tájékoztató a nemzetgyűlési választások helyéről, a szavazások idejéről és módjáról a fővárosban. Összeáll.: Doby Andor. Bp., 1919, Globus-ny., 4 sztl. lev.;   1918 Varga Jenő: A háboru és a béke gazdasági kérdései előadásának röplapja, 1 sztl. lev.;  Osztályparlament-tanácsalkotmány. Proletár testvérek! Bp., Posner-ny., röplap, 1 sztl. lev.;   Munkások! Elvtársak! A Szociáldemokrata Párt háború befejezését szorgalmazó röplapja, Bp., Világosság, javított, 1 sztl. lev.;   Mit jelent az állami közoktatás? Proletártestvérek!, Közoktatásügyi Népbiztosság, 1 sztl. lev;   Ki a frontra! Be a Vörös Hadseregbe!, röplap, 1 sztl. lev.;   Változó állapotban. Közte szakadt, sérült is.   Ifjumunkások! Ifjumunkásnők! Eltársak! Az uj társadalom minden munkásának tudnia kell, hogy a szocializmus egyik legangyobb célja: az igazi nemzetköziség... Közoktatásügyi Népbiztosság röplapja, 1 sztl. lev.;   Ifjumunkások! Válasszatok pályát!, röplap, 1 sztl. lev.;   Parasztasszonyok! Proletárok! A város, a falu, a puszta, a tanya ásóval, kapával..., röplap, 4 p.;   Proletár asszonyok! Szocialista anyák! Vörös hadseregünk tündöklő győzelmet aratott... (Bp.), 1919, Légrády-ny., röplap, 4 p.;  Proletár, aki lihegve kerested a munkát, mert a munka kenyér, hatalom, élet és szépség... röplap, 1 sztl. lev.;
18049.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
95,49
102,86
1919 Dunántúli: Károlyi Mihály és Kun (Kohn) Béla nemzetpusztítása. 1919. október. Sopron, Rábaközi-ny, kis sérülésekkel, hajtott, 4 p. Károlyi, Kun Béla, és kommunista ellenes 4 oldalas propaganda nyomtatvány, 41x29 cm
18050.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
15
18051.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1919 A Szakszervezet. I. évf. 5. szám (!), 1919. júl. 10. sz. Az Ipari és Közlekedési Tisztviselők Országos Szövetségének hivatalos lapja. Szerk.: Selymes Emil. Bp., Világosság, javított, szakadt, 4 p. Ritka!
18052.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
cca 1920-1940 3 db háború előtti turisztikai katalógus, benne IBUSZ útitervek c. kiadvány
18053.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft