Térképek

Tételek száma: 62

Hölzels Handkarte von Wet Russland. 60x60 cm cca 1916
17622.

Hölzel's Handkarte von Wet Russland. 60x60 cm cca 1916

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1936 A Belini olimpia térképe többnyelvű kiadás. / Map of the Berlin Olympic games.
17623.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,97
1933 Londoni metrótérkép, összehajtható 22x15 cm + / 1933 London subway map, folding 22x15 cm
17624.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
11
A Duna a Vaskaputól a Fekete-tengerig. (Kézzel színezett hajózási térkép, 1920-as évek) Kiadási hely nélkül, 1920-as évek. Egyetlen, hajtogatott kőnyomat, a horizontális térképlap szélessége: 210 mm, hossza: 3965 mm, méretaránya: 1: 200000. Az Al-Duna kézzel színezett térképén - mely a folyamnak a Vaskaputól a Fekete-tengerig terjedő szakaszát ábrázolja - valamennyi településnév román nyelvű, beleértve a folyó bulgáriai oldalán található bolgár településeket is. Hajózási térképünk feltünteti a holtágakat, a kisebb-nagyobb Duna menti tavakat, és menetében, hajtogatásában a Duna szűkebb, pár tíz kilométeres környezetét ábrázolja a folyó mentén, így a hajtogatott térképlapok maguk is egy kanyargó vonalat alkotnak. A térkép hátoldalán régi tulajdonosi bejegyzés. A térképlapok hiánytalanok, a térkép-leporelló utolsó, a Duna-deltát ábrázoló szakasza elvált a térkép főbb részétől. Poss.: Győry Lajos hajóskapitány. Jó állapotú térképlap, korabeli egészvászon kötésben (Érczhegyi Géza, Budapest).
17625.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16
cca 1930 Barthos - Kurucz: Történelmi atlasz polgári iskolák számára. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 30 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval
17626.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1890-1900 2 db térkép a Pallas Nagy Lexikonából: Szerbia, Novibazár és Montenegro + A Balkán-félsziget néprajzi térképe, Bp., Posner Károly Lajos és fia, 24x29,5 cm és 24x14,5 cm
17627.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Borsod, Gömör és Kishont, Heves, Nógrád és Hont vármegye térképe, 1:800 000, 24,5×29 cm
17628.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1957-1967 Szovjet kiadású térképek: Moszkva, Leningrád, Dánia, Magyarország, Ausztria (5 db) + 1993 Ukrajna térképe; orosz ill. ukrán nyelven, változó méretben és állapotban
17629.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A Balatonfelvidék 3D-s domborzati térképe, MAHART - MH Tóth Ágoston Térképészeti Intézet, sérült, 23x32 cm
17630.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1927 Felsőgalla és környékének térképe, 1 : 25.000, M. Kir. Állami Térképészet, kisebb lapszéli szakadással, 64x85 cm
17631.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Szepes vármegye térképe, kézzel rajzolt térkép a községek részletes felsorolásával, jó állapotban, 49,5x55,5 cm
17632.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1941 Európa térképe, szerk.: Dr. Koch Ferenc, 1 : 6.750.000, Bp., Közlekedési Nyomda, kis sérülésekkel, 89x69 cm
17633.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft