Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 144

1946 Szittyay Dénes (1887-1957) jezsuita, pap, miniszteri tanácsos, történetíró, 1946 ban országgyűlési képviselő latin nyelvű autográf kézirata.
13861.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1948 Dr. Ravasz László XXVII. /és az utolsó/ püspöki jelentése. Egykorú másolat, 10 p.
13862.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
1949 Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) autográf aláírása egy értesítésen, Magyar Központi Híradó Rt. fejléces papírján.
13863.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
cca 1950-1960 Főzőkönyv, benne iskolai és labdarúgással kapcsolatos jegyzetekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
13864.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
1952 London, Cs. Szabó László (1905-1984) Kossuth-díjas magyar író, esszéíró, kritikus gépelt levele, autográf aláírással és autográf soraival Vámos Imre (1927-1993) író, újságíró, parasztpárti politikus, a Látóhatár című folyóirat alapító szerkesztője, a Szabad Európa Rádió munkatársának részére. Az Új Látóhatárral kapcsolatban, Leonardo emlékévre megküldött írással, valamint benne Máraira vonatkozó sorral.
13865.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1952 Bacher Béla (1890-1960) művészettörténész gépelt levele, autográf aláírással, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus részére, Magyar Népmesék c. kiadvány ügyében, az egyik oldal sérült, 3 gépelt oldal.
13866.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
13867.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
cca 1952-53 Kézzel írt receptgyűjtemény, többek közt haditorta és egyéb sütemények, valamint további feljegyzések háztartási kiadásokról és bevételekről, széteső állapotban
13868.

cca 1952-53 Kézzel írt receptgyűjtemény, többek közt "haditorta" és egyéb sütemények, valamint további feljegyzések háztartási kiadásokról és bevételekről, széteső állapotban

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
cca 1955-1980 Salamon János zippzár készítő Kisiparosok Országos Szervezete (KIOSZ) 25 éves kisipari munkáját elismerő ezüst gyűrű adományozó oklevele, modern keretben, sérült, 1980. okt. 10, 36x29 cm. A hozzá tartozó ezüst gyűrűvel: KIOSZ 25 éves ezüst (Ag) gyűrű, jelzett, sérült eredeti tokban, m: 71, nettó: 8,73 g. + Zippzár készítő fém tábla, kopott, 12x20 cm.
13869.

cca 1955-1980 Salamon János zippzár készítő Kisiparosok Országos Szervezete (KIOSZ) 25 éves kisipari munkáját elismerő ezüst gyűrű adományozó oklevele, modern keretben, sérült, 1980. okt. 10, 36x29 cm. A hozzá tartozó ezüst gyűrűvel: "KIOSZ 25 éves" ezüst (Ag) gyűrű, jelzett, sérült eredeti tokban, m: 71, nettó: 8,73 g. + "Zippzár készítő" fém tábla, kopott, 12x20 cm.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1956 Eger, a Hevesmegyei Földmérő Munkaközösség területi kimutatása az Ózdi Szénbányászati Tröszt 100-as akna üzembehelyezésének céljára történő kisajátításról, 7 p. + Vázrajz, 41,5x30 cm
13870.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
cca 1957 Dutka Ákos (1881-1972) költő, író saját kézzel írt, November c. versének kézirata, 1 beírt oldal.
13871.

cca 1957 Dutka Ákos (1881-1972) költő, író saját kézzel írt, "November" c. versének kézirata, 1 beírt oldal.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
1957 Magyar Bálint (1910-1992) színháztörténész, szakíró, színházigazgató levele Márffy Károly (1884-1960) színigazgató, hangversenyrendező, Márffy Ödön (1878-1959) festőművész, grafikus öccséhez, amelyben megköszöni a feleségének és gyerekeinek, azaz Magyar Bálint (1952-) későbbi szociológus, politikus, miniszter és Magyar Fruzsina (1954-) későbbi dramaturgnak nyújtott segítségét egy Svájcba történt út kapcsán, feltehetően az 1956-os forradalom kapcsán. Egy géppel írt oldal
13872.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft