Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 144

cca 1968-1977 A veréb is madár c. 1969-ben bemutatott magyar film (rendezte: Hintsch György, főszerepben: Kabos László) gyártási dokumentációja: egy nagyobb mappányi (össz. több, mint 150 db) irat, köztük egyformákkal, illetve egyedi példányokkal is. Rajtuk többek közt Hintsch György (1925-2005) rendező, Szenes Iván (1924-2010) forgatókönyvíró, Hildebrand István (1928-2022) operatőr, Dimény Tibor gyártásvezető, Aczél György és más ismert személyek aláírásaival. A dokumentumok között Kabos László üzemi baleseti jegyzőkönyve, bérmeghatározása (mint a film kettős főszereplője); a tervezett  szereplőgárda elfogadása; a teljes költségvetési tárgyalás jegyzőkönyve; a film legendás kocsija bérlésének körülményei; a stáblistával és egyéb technikai részletekkel kapcsolatos iratok. Vegyes állapotban. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13885.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
238,73
257,14
1970 XX. Kerületi Pártbizottsági kendő
13886.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
1970 V. I. Lenin - 4 portré, mappa 3 db képpel (egy hiányzik), kissé sérült, 33,5x23,5 cm + Lenin életéről készített összeállítás, kézzel írt bejegyzésekkel és beragasztott kivágásokkal, füzetben
13887.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
1971 Vörös Csepel vezesd a harcot bakelitlemez, rézrátétes fa dobozban.
13888.

1971 "Vörös Csepel vezesd a harcot" bakelitlemez, rézrátétes fa dobozban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
1971 Szentendre, emléklap alumínium fóliára nyomott grafikával és alkalmi bélyegzéssel, kis lapszéli gyűrődéssel, apró foltokkal, teljes méret: 21x15 cm
13889.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
13890.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
1974 ,,Korszerű gépesített tógazdasági modell vázlatterve, a VIZITERV által az Országos Halászati Tanács részére készített tervdokumentáció, helyszín- és részletrajzokkal, eredeti mappában
13891.

1974 ,,Korszerű gépesített tógazdasági modell vázlatterve", a VIZITERV által az Országos Halászati Tanács részére készített tervdokumentáció, helyszín- és részletrajzokkal, eredeti mappában

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1974 Miskolc, Sallós Gábor (1924-2011) Jászai Mari-díjas színész, rendező, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójának gépelt levele Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, Sallós Gábor autográf aláírásával, borítékkal
13892.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
13893.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
1977 Kovács Margit (1902-1977) Kossuth-díjas keramikus saját kézzel írt levele, Édes Baba! megszólítással, 1,5 beírt oldal.
13894.

1977 Kovács Margit (1902-1977) Kossuth-díjas keramikus saját kézzel írt levele, "Édes Baba!" megszólítással, 1,5 beírt oldal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
cca 1978-1979 A Rosszemberek c. 1979-ben bemutatott magyar western film (rendezte: Szomjas György) gyártási dokumentációja: egy nagy mappányi vegyes irat, rajtuk Szomjas György (1940-2021) rendező, Dimény Tibor gyártásvezető, és más ismert személyek aláírásaival. Tartalmas, átnézendő anyag, érdekes dokumentumokkal.
13895.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
74,27
80,00
1979 Halasi Imre (1951- ) Jászai Mari-díjas rendező, színházigazgató autográf aláírása és gratuláló sorai Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, borítékkal
13896.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft