1952 London, Cs. Szabó László (1905-1984) Kossuth-díjas magyar író, esszéíró, kritikus gépelt levele, autográf aláírással és autográf soraival Vámos Imre (1927-1993) író, újságíró, parasztpárti politikus, a Látóhatár című folyóirat alapító szerkesztője, a Szabad Európa Rádió munkatársának részére. Az Új Látóhatárral kapcsolatban, Leonardo emlékévre megküldött írással, valamint benne Máraira vonatk...
1952 Bacher Béla (1890-1960) művészettörténész gépelt levele, autográf aláírással, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus részére, "Magyar Népmesék" c. kiadvány ügyében, az egyik oldal sérült, 3 gépelt oldal.
cca 1952-53 Kézzel írt receptgyűjtemény, többek közt "haditorta" és egyéb sütemények, valamint további feljegyzések háztartási kiadásokról és bevételekről, széteső állapotban
cca 1955-1980 Salamon János zippzár készítő Kisiparosok Országos Szervezete (KIOSZ) 25 éves kisipari munkáját elismerő ezüst gyűrű adományozó oklevele, modern keretben, sérült, 1980. okt. 10, 36x29 cm. A hozzá tartozó ezüst gyűrűvel: "KIOSZ 25 éves" ezüst (Ag) gyűrű, jelzett, sérült eredeti tokban, m: 71, nettó: 8,73 g. + "Zippzár készítő" fém tábla, kopott, 12x20 cm.
1956 Eger, a Hevesmegyei Földmérő Munkaközösség területi kimutatása az Ózdi Szénbányászati Tröszt 100-as akna üzembehelyezésének céljára történő kisajátításról, 7 p. + Vázrajz, 41,5x30 cm
1957 Magyar Bálint (1910-1992) színháztörténész, szakíró, színházigazgató levele Márffy Károly (1884-1960) színigazgató, hangversenyrendező, Márffy Ödön (1878-1959) festőművész, grafikus öccséhez, amelyben megköszöni a feleségének és gyerekeinek, azaz Magyar Bálint (1952-) későbbi szociológus, politikus, miniszter és Magyar Fruzsina (1954-) későbbi dramaturgnak nyújtott segítségét egy Svájcba tört...