1883 körül, Zsolnay négyes osztású dísztál. Formába korongozott és alakított finomfajansz, színes mázakkal fedve. Pereménél körbefutó domború legyezőminta, öblében indák közt sárkány figurákkal, belül sárga-fehér szirmú virágmintákkal. Jelzett: masszába nyomott családi pecsét és 2965 formaszám. Kis kopottsággal, d: 19 cm