Könyvek: Judaika

Tételek száma: 47

20522.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
20523.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
20524.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
20525.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
Mischnajoth. Héber nyelvű könyv, a címlapján Kecskeméti Lipót (1865-1936) nagyváradi főrabbi névbélyegzőjével a címlapon. Wien, 1815, Anton Schmid. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, egy-két lapon kis szakadással, az elülső szennylapon és elülső táblán bejegyzésekkel.
20526.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Gutman, Israel - Gutterman, Bella: Az Auschwitz album. Egy transzport története. H.n., é.n., Yad Vashem / Auschwitz-Birkenau Múzeum. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20527.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
A zsidókérdés Magyarországon. A Huszadik Század körkérdése.  Alexander Bernát, Alföldy Ede, Benedek Marcell, Beregi Ármin, Bernát István, Bettelheim Samu, Biró Lajos, Blau Lajos, Boross László, Bosnyák Zoltán, Bölöni György, Cholnoky Jenő, Farkas Geyza, Halász Imre, Hatvany Lajos, Haypál. Benő, Ignotus, Jászi Oszkár, Körösfői-Kriesch Aladár, Lesznai Anna, Oláh Gábor, Patai József, Ravasz László, Riedl Frigyes, Ritoók Emma, Szabó Ervin, Venetianer Lajos [és mások] nyilatkozatai. Bp., 1917. Társadalomtudományi Társaság (2)+164+(2) p. A Huszadik Század társadalomtudományi folyóirat 1917. júliusi különszáma, mely ez évben három kiadásban is megjelent. Későbbi igényes műbőr védőborítóval
20528.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
The Jewish World 365 Days from the Collections of The Israel Museum, Jerusalem. New York, 2004., Harry N. Abrams Inc. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt--alakú kartonált papírkötés.
20529.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története I-II. köt. A babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. Írta: Dr. - -. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLVII-XLVIII. Bp., 1927., Izr. Magyar Irodalmi Társulat, (Korviny-ny.), 344+VIII p.; 384 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az egyik gerincen apró sérüléssel, de egyébként jó állapotban.
20530.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
20531.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
20532.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
20533.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft