Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
15,79 EUR, 17,14 USD

Leírás:

Katz, Shemuel: Jerusalem. Paintings and Drawings. (Aláírt.) Introduction: Chaim Guri. Tel Aviv, 1972. United Artists Ltd. 14 t. (különálló nyomatok, ebből 6 színes). Folio. Shemuel Katz (1926-2010) magyar származású izraeli grafikusművész. Második világháborús lágerfogsága után Budapesten tanult építészetet, majd Párizsban grafikusművészetet. 1947-től élt Izraelben. 14 nyomatból álló gyűjteményünk akvarell technikával készült jeruzsálemi látképek és jelenetek sorozata, hátoldalán angol és héber nyelven feliratozva. Az egyes látképek: Wailing Wall - Alleys in the Old City - Dome of the Rock - Celestial Jerusalem - Zion Gate - Dung Gate and Mount Zion - Jaffa Gate - Lion's Gate - Holy City - Wailing Wall And Excavations - ,,I have set watchmen upon thy walls, O Jerusalem" - ,,I will worship toward thy holy temple" - ,,Jerusalem is builded as a city that is compact together" - Untitled [View of the Walls]. A gyűjtőmappa első fedőborítóján a művész saját kezű aláírása. Példányunk a bevezetőt nem tartalmazza. Tökéletes állapotú lapok, illusztrált kiadói védőmappában, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói mappában. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk