Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 42

19700.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
19701.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Cavallerie- zweiter Teil, Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Infanterie, zweyter Theil. Wien, 1808. Kaiserlich- königlichen Hof- und Staatsdruckerei. 147p. + 3 Formular + 16t. (kihajtható rézmetszetű tábla / 16 fold-out etchings). Későbbi papírkötésben, lapok jó állapotban / Later paper binding in good condititon.
19702.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Lándor Tivadar: Vezérkari és egyéb hivatalos jelentések a világháborúról I-III. Budapest, 1915, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat kiadása (Atheneaum R.-t. Könyvnyomda, Bp.), 150 p.; 151-308, 309-590 p. Első kiadás. A Nagy Háború Okmányai c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Későbbi vászonkötésben. Jó példány. Ritka!
19703.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
Mátyás [Sándor], Alexander von:  Geschichte des K. und K. Infanterie-Regimentes Frhr. v. Gaudernak Nr. 85. I. Teil. Von anfang August 1914 bis ende September 1914. Herausgegeben vom Inf.-Rgt. Nr. 85 mit der Bewilligung des A. O. K. Zusammengestellt von Mjr. Alexander v. Mátyás. Mit 30 Porträtes, 4 Kreidezeichnungen des Leutn. I. D. Res. Paul Weiss und 12 Skizzen. Első német kiadás. Im Felde, 1916. (Drucke der Felddruckerei des 2. Armenkommandos.) 53 + [1] p. + 11 t. (ebből 4 táblán Paul Weiss harctéri látképei) + 12 térkép (hadműveleti térképek: egy színes, kihajtható, 10 kétszínnyomású). Hadtörténeti kiadványunk az első világháború galíciai frontján bevezetett osztrák-magyar alakulat, a Császári és Királyi 85. Számú Báró Gaudernak Gyalogezred 1914 őszi hadműveletiről számol be, a hadi krónika mellett a hadvezetők portréival, illetve 12 hadműveleti térképpel. Az első borítóként szolgáló táblán a néhai uralkodó, I. Ferenc József portréja. A pávai Mátyás Sándor őrnagy által írt beszámoló a német kiadással azonos évben, 1916-ban megjelent magyar nyelven is. Példányunk címlalpja markánsan, az azt követő levél enyhén foltos, fűzése meglazult, egyes levelek kijárnak a kötetből. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
19704.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
19705.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
19706.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Szécsi Mór: Az osztrák-olasz háború 1866-ban. Bp., 1893, Magyar Tudomány Akadémia. Újrakötött egészvászon kötésben, XII. melléklet hiányzik, intézményi bélyegzővel.
19707.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Fröhlich Dávid, Káplár Zsolt: Székesfehérvár épített katonai öröksége 1867-1918. Bp., 2020, Hadtörténeti Intézet És Múzeum. 120p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19708.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19709.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Segédlet az ifjúség lövészetbeni kiképzéséhez. A katonai zsebkönyv 1. füzete. Bp., 1911. 191p. Kissé sérült papírborítóval
19710.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
40
19711.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft