Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Hunt, John: The Ascent of Everest. Foreword by H. R. H. the Duke of Edinburgh, Chapter 16 by Sir Edmund Hillary, Appendices by Members of the Expedition. (London, 1953). Hodder & Stoughton (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (színes címkép) + XX + 299 + [1] p. + 31 t. (7 színes, 24 kétoldalas). A katonai családba születő John Hunt (1910-1998) katonatiszt, hegymászó, a világ legmagasabb hegycsúcsára, a Mount Everestre vezető első, 1953. évi expedíció vezetője. Oldalszámozáson belül térképvázlatokkal, karikatúrákkal, rajzokkal és ábrákkal illusztrált beszámolója a magashegységi túrázás történeti jelentőségű dokumentuma. A kötet első kiadása a sikeres csúcstámadás évében jelent meg, példányunk az azonos évben megjelenő második lenyomatból származik. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült eredeti védőborítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk