Tétel

Kikiáltási ár:

3 200 Ft

Leírás:

Münsterberg, Hugo: Psychology and Life. Boston-New York, 1901. Houghton, Mifflin and Company - The Riverside Press, Cambridge (Massachusetts). XIV + 286 + [2] p. Hugo Münsterberg (1863-1916) német származású amerikai pszichológus, Wilhelm Wundt tanítványa, az első német pszichológiai laboratóriumot alapítója (Freiburg). 1892-től Bostonban dolgozott, a Pszichológiai Intézet vezetője volt, 1898-tól az Amerikai Pszichológiai Szövetség elnöke. Hat esszéből álló kötetének történeti esszéje korábban folyóiratban jelent meg. A kötet nagyobb fejezeteinek címe (magyar fordításban). Pszichológia és élet - Pszichológia és fiziológia - Pszichológia és pedagógia - Pszichológia és művészet - Pszichológia és történelem - Pszichológia és misztika. A munka utolsó fejezetében számot vet a korban nagyon divatozó parajelenségekkel, de tudományos szempontból vitatja azok jelentőségét. A munka első kiadása 1899-ben jelent meg. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Kemény Béla. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk