Tétel

Kikiáltási ár:

9 000 Ft

Leírás:

Scheller, Immanuel Johann Gerhard: Imman. Joh. Gerhard Schellers ausführliches und möglichst vollständiges Deutsch-lateinisches Lexicon oder Wörterbuch zur Übung in der lateinischen Sprache. Zweyte sehr vermehrte und verbesserte Auflage. [Lipcse] Leipzig, 1789. Bey Caspar Fritsch. XXXX p. + 2840 hasáb + [2] p. Immanuel Johann Gerhard Scheller (1735-1803) német klasszika-filológus és lexikográfus, szótárszerkesztő, előbb a brandenburgi Lübben líceumának rektora, majd a sziléziai Brieg város királyi gimnáziumának professzora és igazgatója. Jelentős, iskolai használatra szánt német-latin szótárát először 1783-ban adta ki, példányunk az 1789. évi második, javított, bővített kiadásból származik. Kéthasábos szövegoldalakkal. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Öt bordára fűzött, aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, kézzel festett előzékekkel, vörös festésű lapszélekkel. A gerincen a címfelirat sárga címkén, a kötéstáblákon apró kopások. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk