Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft
7,89 EUR, 8,57 USD

Leírás:

Dodel, Arnold: Mózes-e vagy Darwin? Írta Dodel Arnold. A kilenczedik kiadás után fordította Tarczai Lajos. Budapest, 1905. Martos Adolf kiadása (Révai és Salamon ny.) IV + 172 p. Egyetlen magyar kiadás. Arnold Dodel (1843-1908) svájci botanikus, a darwini evolúciós elmélet szószólója. Népelőadásaiból szerkesztett vitairata a svájci és nemzetközi közoktatás azon gyakorlata ellen szólal fel, amely a közoktatás alapszintjén teremtéstörténeti, és csupán középiskolai szinten oktat evolúciós elméletet. Arnold Dodel határozottan méltatja Darwin munkásságát, és cáfolni próbálja azt az oktatáspolitikai meggyőződést, mely szerint az evolúciós tanok középiskolai tanítása és a szociáldemokrata szavazatok száma között egyértelmű összefüggés lenne. A szenvedélyes hangon megírt vitairat összehasonlító pedagógiatörténeti szempontból emlékezetes olvasmány, utolsó fejezete pedig bemutatja 1889-ban kiadott műve első kiadásának számára ellenségesnek tűnő sajtóvisszhangját. A kötet fordítója Tarczai (Trebitsch) Lajos szocialista mozgalmár, a Világosság és a Népszava periodikák újságírója. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk