Tétel

Kikiáltási ár:

3 200 Ft

Leírás:

Koch, R[obert] - Flügge, C[arl] (herausg.): Zeitschrift für Hygiene und Infectionskrankheiten. Herausgegeben von R. Koch und C. Flügge. Achtunddreissigster Band. Mit zahlreichen Abbildungen im Text und sechs Tafeln. [Lipcse] Leipzig, 1901. Verlag von Veit und Comp (Druck von Metzger und Wittig). [4] + 499 + [1] p. + 6 t. (hártyapapírral védett táblák, 2 kihajtható, ebből egy színes). Robert Koch (1843-1910) német mikrobiológus és Carl Georg Flügge (1847-1923) bakteriológus együtt szerkesztették a nemzetközi hírű orvosi folyóiratot, a tuberkulózis, a kolera elleni védekezésben kulcsszerepet játszó ,,Zeitschrift für Hygiene und Infectionskrankheiten" című szaklapot. Az alapos bibliográfiával záruló tanulmányokból álló kötetet oldalszámozáson belül számos táblázat és néhány szövegközti ábra kíséri. Néhány oldalon aláhúzások, szövegkiemelések, a címoldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, álbordázott, kissé hiányos gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk