Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

19360.

Kikiáltási ár:
130 000 Ft
342,11
371,43
Boethius, Cristophoro: Des Glantz-erhöheten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms... Dritter Theil. Nürnberg, 1688. Lochner.VI + 592 + (20) p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben sérült gerinccel A török elleni háborúkról szóló munka benne az erdélyi, moldovai harcok leírásával / Description of the battles against the Ottoman Turks in Transylvania, Moldova, Romania: rare complete volume
19361.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
263,16
285,71
19362.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
19363.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
19364.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
19365.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
Erdélyország' történetei' tára. Egykoru 's magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyülési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják gróf Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. I-II. kötet. Kolozsvártt, 1837-1845. Barra Gábor - özv. Barráné és Stein. XXV+256p., XIII+(2)+291p. Az első kötet utolsó két levelén égésnyom és kis hiány. Restaurált, enyhén körülvágott. Modern műbőr kötésben.
19366.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
110,53
120,00
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. Bp., 1906, Franklin. Kiadói dombornyomott, aranyozott bőr kötés, kopott sarkok és gerinc kopott, kissé kopottas állapotban.
19367.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, néhány kötet gerince kisebb mértékben sérült, kétfajta kötésváltozat.
19368.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
100,00
108,57
Nagy Képes Világtörténet. I-XII. köt. (Teljes). Szerk.: Marczali Henrik. Bp., [1891-1904], Franklin-Révai.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, barna, kiadói félbőr-kötésben, gerinceken kisebb sérülésekkel, kopással, a lapok jó állapotban
19369.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
78,95
85,71
Horváth Mihály:   Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. Első-harmadik kötet. [Teljes, három kötetben.]  Genfben, 1865. Nyomatott Puky Miklósnál. XIX + [1] + 615 + [1] p.; XI + [1] + 616 p.; XI + [1] + 605 + [3] p. Első kiadás.  Horváth Mihály (1809-1878) történész, az MTA tagja, katolikus címzetes püspök, a függetlenségi nyilatkozat után vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettes. 1849 után emigrálni kényszerült, a fennálló rendszer ellenségének tekintette. 1867-ben Erzsébet királyné és a Magyar Tudományos Akadémia segítségével térhetett vissza az országba, amelynek egyik legbefolyásosabb történésze lett. Függetlenségi és szabadelvű szemléletű szabadságharc-története 1848-1849 egyik legbecsesebb feldolgozása. Az első előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, a második kötet első repülő előzéke hiányzik.  Poss.: Poss.: Dr. Etter Jenő ügyvéd, Esztergom. [Etter Jenő (1897-1973) jogász, mezőgazdász, Esztergom polgármestere a második világháború alatt.]  Egységes, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel, a második gerinc alján egykori katalóguscímke nyomaival, a gerinceken "Horváth M. Magyarország története 3-5. [kötet]" címfelirattal. Dekoratív, szép példány.
19370.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,16
68,57
Apponyi Albert, gróf: -- beszédei. I-II. kötet. Bp., 1896. Singer és Wolfner. XI+738+(1)p., (4)+762+(2)p. Bp. 1896. Singer és Wolfner. XI, 738p., 762p. + 1 kihajtható tábla (2 hiányzik). Az első kötet utolsó két lapja sérült. Egységes, kiadói, a szerző dombornyomású arcképével díszített félvászon-kötésben színezett lapélekkel
19371.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft