Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szent-Székkel a konstanczi zsinattól a mohácsi vészig. Budapest, 1902. Szent-István-Társulat Tud. és Irod. Osztálya (Stephaneum ny.) IX + [1] + 489 + [1] p. Első kiadás. Fraknói Vilmos történettudós háromkötetes diplomáciatörténeti munkájának önmagában is megálló, második része a levéltári kutatásokon alapuló, mégis komoly szépírói erényeket felmutató pozitivista történetírás szép példája. A dolgozat a késő középkori Magyarország (1418-1526) politikai és egyházi kapcsolatait mutatja be, a pápai legátusok, követek, a magyar egyházfők és a királyok egymásnak írt okmányain keresztül.Korabeli aranyozott félvászon kötésben
19481.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Tacitus összes művei. I-II. köt. Ford.: Borzsák István. Bibliotheca Classica. Bp., 1980, Európa. Kiadói egészvászon-kötés.
19482.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Czakó Elemér: Széchenyi. A legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros, 253 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
19483.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Spengler, Oswald: Der Untergang des Abendlandes. [A Nyugat alkonya. I-II. kötet.] Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. Zweiter Band: Welthistorische Perspektiven. München, 1920-1922., Oskar Beck,VIII+ 615+9 p.; VII+635+12 p. Sechste, Unveränderte Auflage. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel.   Oswald Spengler (1880-1936) német idealista filozófus fő műve. Szemléletváltoztató munkájának első kötete 1918 tavaszán jelent meg, néhány hónappal a Német Császárság katonai és politikai összeomlása előtt, második kötete pedig 1922-ben. ,,A Nyugat alkonya"-ként ismert történetfilozófiai munka szakít a történeti elbeszélések uralkodó, liberális modelljével, mely szerint minden fejlődés csúcsa az európai kultúra, azon belül is a nyugati típusú kultúra: saját társadalmára a megmerevedett, gépszerűségbe fulladó civilizáció mintapéldányaként tekint, amelyben a technikai fejlődés már csak ideig-óráig képes feltartóztatni az elkerülhetetlen degenerálódást. Spengler művének egyik nagy újítása a kultúrkörök elméletének kidolgozása, véleménye szerint a kultúrkörök között nincs rangsorrend, és sorsukhoz elkerülhetetlenül hozzátartozik, hogy fejlődésük zenitjén túljutva kiüresednek. A kétkötetes munka rengeteg párhuzamot mutat be az antik civilizáció és a jelenkori nyugati civilizáció pályaíve között, és úgy értékeli, hogy a nyugati civilizáció éppolyan válságtüneteket mutat, mint minden korábbi elbukott civilizáció. A Nyugat alkonyának óriási hatása volt kora szellemi életére, Európa-szerte és Magyarországon is, Hamvas Béla, Szerb Antal és Németh László életműve elképzelhetetlen a spengleri mű hatása nélkül. A teljes magyar fordítás csupán 1994-ben látott napvilágot.
19484.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Gyomlay Gyula: A görögök története a római hódítás koráig. Nagy Képes Világtörténet. Az Ókor. II. kötet. Szerk.: Marczali Henrik. Bp., én., Franklin - Révai. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, egy szélein sérült és kijáró lappal.
19485.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Szabad György: Forradalom és kiegyezés válaszútján 1860-61.  Bp. 1967. Akadémiai. III, 644 l. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott védőborítóban. A mű 800 példányban jelent meg.
19486.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Kornis Mihály: Kádár János utolsó beszéde. A szerző, Kornis Mihály (1949-) József Attila-díjas író, drámaíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Pozsony- Bp., 2006, Kalligram. Mellékelve Kádár János utolsó beszédének eredeti hangfelvétele CD-mellékleten. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19487.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Axel von Graefe: Jungvolk im Lager. Berlin,én., Verlag Junge Generation. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér propaganda képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a címlap utáni lap hiányzik, kissé kopott borítóval, a gerincen kis folttal.
19488.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Adler frigyes pöre. A főtárgyalás gyorsírói följegyzései alapján fordította és bevezetést írta - -. Bp., 1917, Népszava, (Világosság-ny.), 110+1 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a borító és a címlap leszakadt, sérült gerinccel.
19489.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Pallai Péter - Sárközi Mátyás: Némi demokráciától a népi demokráciáig. A kommunista hatalomátvétel története Magyarországon a BBC-archívum tükrében (1945-1948). Bp., 2008, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
19490.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Dr. Siklóssy László: Műkincseink vándorútja Bécsbe. Bp., 1919, Táltos (Korvin Testvérek-ny.), 236+(4) p.+ 8 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált állapotban.
19491.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
19
Pelikán, Jiři: Harckocsikkal a pártkongresszus ellen. A CSKP 14. kongresszusának jegyzőkönyve és dokumentumai. 313 l., 1 lev. Kiadói papírborítóban. Az MSZMP Központi Bizottságának belső használatra megjelentetett kiadványa (199. sz.)
19492.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft