Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

19372.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két hártyapapír szakadt.
19373.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Kis Bálint, baczka-madarasi: Az Árpádok királyi vére Magyarország családaiban. Ötvenhét nemzedékrendi táblával.   Budapest, 1895. Athenaeum. [4] + 35 p. + 56 t. (45 kétlapos) + XX + [1] p. Példányunk a címlapon jelzett 57 tábla helyett 56-ot tartalma, tudomásunk szerint a mű így teljes. Kiadói kissé sérült, ragasztott papírborítóval. Egy-két lapon sérülésekkel. Ritka!
19374.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Des neueröfneten historischen Bilder-Saals XV. Theil. [1765-1770.] [Nürnberg, 1773, Seitzischen Buchhandlung], hn., én., nyn, 7 sztl. lev. + 1003+1 p.+27 sztl. lev. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, benne foltos lapokkal is, hiányzó címlappal és címképpel, a 835-928. oldalak között a lapok felső sarkain szamárfülekkel.
19375.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
19376.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
Törvényhatósági tudósítások. Kossuth Lajos levelezése 1836. évi julius 1-től 1837. évi majus 7-ig. szerk: Földváry Mihály.  Budapest, 1879. Légrády Testvérek [ny.] 323 + [3] p. Első kiadás.  Földvári és bernátfalvi Földváry Mihály Kálmán (1824-1895) Pest vármegyei alispán, országgyűlési képviselő, a szerkesztő, kiadó tulajdonosi bélyegzőjével.  Mint az közismert, az 1832-1836. évi országgyűlés egyik nagy eredménye volt Kossuth Lajos Országgyűlési tudósításainak megjelenése. A magyar országgyűlések korábban is nyilvános ülések voltak, jegyetek is készültek egyes határozatokról, melyek nyomtatott formában is megjelentek, ám az ülések érdemi részének, a részletes vitáknak nem maradt nyoma. A nemesi ellenzék vezetői Wesselényi Miklós vezérletével a korábbi országgyűlés jurátusi megfigyelőjeként saját részre korábban is feljegyzéseket készítő Kossuth Lajost kérték fel arra a feladatra, hogy a formálódó közvéleményt részletesen tájékoztassa az országgyűlés vitáiról. A tudósítások kéziratos formában készültek, és kéziratos formában sokszorosított magánlevélként jutottak el a folyamatosan bővülő előfizetői körhöz. Az 1832-1836. évi országgyűlés berekesztése után Kossuth ellenzéki szellemben szerkesztett politikai folyóirata más néven, Törvényhatósági tudósítások néven folytatódott, a politikai munka áthelyeződésével pedig immár a megyegyűlések politikai vitáiról tudósított, az ország számos megyéjében párhuzamosan folyó gyűlések vitáiról, számos munkatárs bevonásával, de Kossuth Lajos végső szerkesztésével. A Törvényhatósági tudósítások lapszámai nyomtatási engedély híján továbbra is kéziratos formában terjedtek, ám jó fél év eltelte után a cenzúra a magánlevelezésként terjedő sajtóintézményt betiltotta. A címoldalon a kötet szerkesztőjének, Földváry Mihálynak tulajdonosi bélyegzése egy további tulajdonosi bélyegzés és egy tulajdonosi bejegyzés társaságában. Példányunk levelein enyge hullámosság. Poss.: Földváry Mihály Pest megyei alispán, országgyűlési képviselő; Lükő Géza; Lükő Gyula. Kiadói papborítóval, modern műbőr védőkötésben, enyhén körülvágott.
19377.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
Smets Mór: Az Osztrák Birodalom története I-II. Fordította: Répászky Tivadar. Nagybecskerek, 1891, Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája. Félvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
19378.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
Ranke Lipót: A római pápák az utolsó négy században. Fordítja Lehr Albert (a III. kötetet Acsády Ignácz). I-III. /Az MTA könyvkiadó-vállalata/ Bp., 1886-1889. MTA. Athenaeum. 1 sztl. lev. + VIII + 441; VIII + 503 p.; 2 sztl. lev. + 279 p. Kiadói, Gottermayer-féle aranyozott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Két kötet enyhén foltos lapokkal, de nagyon szép állapotban
19379.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
B. Eötvös József: Reform. Pest, 1868., Ráth Mór, (Kocsi Sándor-ny.), 6+228 p. Második kiadás. Félvászon kötésben. A szerző Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt. Amikor a Pesti Hirlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben. Éry ( Emil (1893-1976): tanár, középiskolai igazgató, a Magyar Cserkészszövetség elnökének ex librisével.
19380.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,84
40,00
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. I-V. kötet két kötetbe kötve. 1t (a szerző címképe) Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. ,Korabeli vaknyomott félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, a címkép kijár, tulajdonosi bélyegzővel, jó állapotban
19381.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
19382.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
1835. Izenete a ' Tek . Karoknak és Rendek- nek az Úrbéri tárgyban alkotandó Törvényekre nézve f . e . Aug. 28 - kán költ K.K. Válasz eránt. Az 1835-37-es reform-országgyűlés úrbéri vitájábvan született irat, benne egykorú kézzel írt kiegészítésekkel, korrektúrákkal, kihúzásokkal. 28p. Későbbi egészvászon védőkötésben
19383.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft