Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

Hamann, Brigitte: Habsburg Lexikon. Bp., é.n., Új Géniusz Kiadó. Kiadói műbőr kötés, kiadói papír védőborítóval, előzéklapon apró szakadással, azt követő lapon ajándékozási sorokkal.
19673.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Montgomery, (Bernard Law, Viscount of Alamein): Memoiren. [Emlékiratok.] (Aláírt.) München, (1958). Paul List Verlag (Druck: E. C. Baumann KG., Kulmbach). 620 + [4] p. + 6 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Az első előzéken a tábornok saját kezű aláírása: ,,Montgomery of Alamein F[ield] M[arshal] 1959". Bernard Law Montgomery angol tábornok (1887-1976), az el-alameini páncélosoffenzíva hősének emlékiratai eredeti nyelven 1958-ban jelentek meg, ,,The Memoirs of Field-Marshal the Viscount Montgomery of Alamein, K. G." címmel. Az angol hadvezér a második világháború számos frontján teljesített szolgálatot, a dunquerque-i evakuálástól 1942. évi, legnevezetesebb északi-afrikai bevetéséig, majd később a szicíliai partra szállás és az olaszországi szövetséges előrenyomulás idején. Az 1942. évi sivatagi páncélos diadala után az El-Alamein vikomtja címet is kiérdemlő Montgomery tábornok 1944-ben Eisenhower beosztottjakánt felügyelte a normandiai partra szállást, majd vett részt az ardenneki ütközetben. Montgomery tábornok emlékiratai a fiatalkori emlékek áttekintése után döntően a második világháború ütközeteivel foglalkozik, az eligazodást az oldalszámozáson belül elhelyezett 13 egész oldalas és egy szövegközti hadműveleti vázlat segíti. A szerző emlékiratában egyszersmind emlékezetes képet fest a szövetséges hadvezetésen belüli nézeteltérésekről, egyes vezetőket hevesen kritizál összefoglaló emlékirataiban. A mű magyar nyelven először 1981-ben jelent meg. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19674.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
50,00
54,29
Tobak Tibor 3 kötete, egyik dedikált: Pumák földön égen. Tobak Tibor (1921-2001) vitéz, a Magyar Királyi Honvéd Légierő vadászpilótája által DEDIKÁLT! Bp. , 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés + Pumák és a többiek. Mindig túlerővel szemben. Bp.,1990, HungAvia. Kiadói papírkötés. + Pumák földön égen. Bp., 1998, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon ex libris bélyegzővel.
19675.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Hadi Krónika. Képek a II. világháború történetéből. 1-80. szám + Tárgymutató. + A háború felé vezető út. 1933 - 1939. + Prospektus. Teljes sorozat! Bp., Eaglemoss Int. Ltd. Magyarországi Fióktelepe. Kiadói mappákban, lefűzve, jó állapotban. 4 vastag mappa rengeteg facsimile nyomtatvánnyal
19676.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
Magyarország tiszti cím- és névtára. IL. évf. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, XX+963 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
19677.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
19678.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
19679.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Nagy Iván: Késmárki Tököly Imre naplója 1693. 1694. évekből.   Az eredeti kéziratból közli - -. Pest, 1863. Eggenberger. VIII, 701 l. 225 mm. /Magyar történelmi emlékek./ Kiadói vaknyomott egészvászon kötésben kissé foltos lapokkal
19680.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft