Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

19384.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
11
19385.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
A magyarországi nemzetiségi kérdés. A "Demokrata" Páholy Könyvtára 83. (A "Demokrata" páholyban tartott előadások.) Bp., 1911, Demokrata Páholy, (Márkus Samu-ny.), 131+5 p. Benne néhány jegyzetlappal. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
19386.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
19387.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
19388.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
19389.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
(Hormayr, Josef v.): Anemonen aus dem Tagebuch eines alten Pilgermannes. 1-4. kötet (teljes). Jena, 1847, Frommann. Első kiadás. Német nyelven. I. és II. kötet későbbi aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben, III. és IV. kötet későbbi aranyozott gerincű piros egészvászon-kötésben, I. és II. kötet kissé sérült gerinccel és kissé foltos borítóval, néhány lap kissé foltos, III. és IV. kötet márványozott lapszélekkel, IV. kötet végén kihajtható táblákkal, III. és IV. kötet volt könyvtári példány és többségében foltos lapokkal.
19390.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
Adrianus Rauch: Rerum Austriacarum Scriptores, qui lucem publicam hactenus non viderunt, et alia monumenta diplomatica nondum edita, quibus huius gentis aliarumque vicinarum medii aevi historia ac iura eius temporis publica provincialia, municipiala, feudalia et civilia uberrime illustrantur, ex authenticis bibliothecae augustae Vindobonensis, codicibus manuscriptis et diplomaticis instrumentis eruit ac edidit - -. Volumen I. Vindobonae, 1793, Apud Josephum Stahel, 16+544 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal, néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
19391.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Vay Dániel, gróf: Magyarország története. I. és III. kötet. (a II. hiányzik)  [Debrecen], 1888-1889. Debreczeni Ellenőr. 394 l. 2 sztl. lev.; 464 l. 2 sztl. lev. Az első kötetből a címkép hiányzik, amásorik kötet előzéklapján ceruzás firkák. Egységes korabeli félvászon-kötésben, az első kötet gerince sérült. Ritka
19392.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,74
21,43
Prutz, Hans: Kaiser Friedrich I. 1-2. kötet (3 kötetben teljes) Erster Band: 1152-1165. Zweiter Band: 1166-1177. Danzig, 1871. Kasemann. Korabeli aranyozott, egységes félbőr kötésben. Gombos Ferenc Albin (1873-1938) történész ex librisével és autográf tulajdonosi bejegyzésével 452+ 382p. .
19393.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19394.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
19395.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft