Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

19396.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19397.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 t. (fekete-fehér fotók). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19398.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
(Gagyi Jenő), Veritas: A magyarországi románok egyházi, iskolai, közművelődési, közgazdasági intézményeinek és mozgalmainak ismertetése. Második kiadás. Bp., 1909. Uránia kny. 404 p. Modern vászonkötésben, utolsó lapon kis hiány.
19399.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Erdélyi Magyar Évkönyv. A kisebbségi magyar polgár kézikönyve. Szerkesztette: Kacsó Sándor. Brassó, 1932. Brassói Lapok -- "Népujság". 220p. Korabeli papírborítóval
19400.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Friedrich Gentz: Betrachtungen Über die Französische Revolution. Zweyter Theil. Hohenzollern, 1794, Johann Baptist Wallishausser, 526+2 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, possessori bejegyzéssel.
19401.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Sebestyén Gyula:  A magyar honfoglalás mondái. Millenniumi díjjal jutalmazott pályamű. Első kötet. Budapest, 1904. Kisfaludy Társaság (Franklin-Társulat ny.) XX + 563 + [1] p. Első kiadás. Sebestyén Gyula (1864-1946) néprajztudós őstörténeti-irodalomtörténeti monográfiája, a téma igen alapos kidolgozása. A hun-magyar eredetmondák, az Attila- és Csaba-mondakör kidolgozása előtt a szerző csaknem háromszáz oldalon társadalomtörténeti keretben megkísérli rekonstruálni a középkorban klérusi tiltás alá kerülő énekmondói hagyományt. A munka két kötetben teljes. [Kisfaludy-Társaság könyvtára.] Szüry 3970. Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19402.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Hunfalvy Pál: Magyarország ethnographiája. Bp., 1876, MTA, (Athenaeum-ny.), XI+3+544 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel és névbejegyzésekkel, a hátsó kötéstáblán ragasztásnyomokkal és ki
19403.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Zimmermann, Karl:  Familienchronik der Nyirvárer Zimmermann. (Dedikált.) (Szombathely, 1914). (Szerző - Gábriel Ágoston utódja Pauly Károly ny.) 24 p. + 1 melléklet (dupla oldalas genealógiai tábla). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Zum Andenken für unseren lieben Grosspapa von seinen treuen Enkelkinder Károly und Ilus. Szombathely, 29. August 1922". A keretdíszes szövegoldalakkal ellátott kiadvány a Vas megyei kereskedőcsalád, a Zimmermannok történetét dolgozza ki. A kötet vázolja a magyarországi német bevándorlás három nagy hullámát, a frankok 1200, a szászok 1600 (?), a svábok 1800 (?) körüli országba érkezését. A Zimmermann család az utolsó német hullámmal érkezett Vas vármegyébe. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritka.
19404.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
[Ottlik György (1889-1966) Ottlik, Georg: Ungarische Gestalten aus Zehn Jahrhunderten. Zusammengestellt und Herausgegeben von - -. A szerkesztő, összeállító, Ottlik György (1889-1966) újságíró, diplomata, országgyűlési képviselő által Kemény G. Gábor (1915-1981) történész, irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány! Bp.,én., Pester Lloyd, 314 p.+15 t. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19405.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Kertész K. Róbert: IV. Károly apostoli magyar király koronázásának művészi és műszaki munkái. Bp., 1917, Hornyánszky, kihajtható melléklettel, sérült papírkötés.
19407.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
10
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935-1936, Kir. M. Egyetemi Ny. Második, bővített kiadás ). Kihajtható táblákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kopásnyomokkal,
19408.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft