Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér. I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza. Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, a gerincen kis sérülésnyomokkal.
19409.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Holle, Josephus Philippus: Mythologia seu fabulosa deorum historia traducta e germanico notis et supplementis illustrata in usum regiorum gymnasiorum per regnum Hungariae et provincias eidem adnexas. Budae Tirnaviae, 1850 (1801?), Typis Regiae Univeritatis, 2+252 p. Latin nyelven. Kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
19410.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Hitler - Worte. Aussprüche aus "Mein Kampf" und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19411.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19412.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 1 t. +780+4 p.+6 t. +1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, régi könyvtári példány, foltos lapélekkel.
19413.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Corti, Egon Caesar:  Elisabeth. ,,Die seltsame Frau". Nach dem schriftlichen Nachlass der Kaiserin, den Tagebüchern ihrer Tochter und sonstigen unveröffentlichen Tagebüchern und Dokumenten. (Batthyány László, a 9. Batthyány-herceg ajándékozási bejegyzésével.)  Graz-Wien-Köln, 1987. Verlag Styria. 478 + [2] p. + 24 t. (kétoldalas).  Ajándékozási bejegyzés: ,,Herr u. Frau dr. Horváth - in dankbaren Erinnerung an einen schönen und denkwürdigen Abend bei Ihnen. F[ürst] Batthyány. Bonn / Düsseldorf". Az ajándékozási bejegyzés szerzője a történelmi Batthyány-család grófi ágából származó gróf Batthyány László (1938-2015) máltai lovag, pápai titkos kamarás, apja halálától, 1966-tól a hercegi cím birtokosa.  Prov: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, a Nyugat felé való gazdasági és diplomáciai nyitás szakértője, valamint felesége.  Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19414.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Zichy Antal:  Gróf Széchenyi István életrajza. Első kötet. I: 1791-1831. II: 1831-1845. Budapest, 1896. Magyar Történelmi Társulat. 1 t. (címkép) + [4] + 292 p. + 4 t. (egy dupla oldalas) + 1 melléklet (kihajtható hasonmás); [4] + [293]-628 p. + 2 t. (egy dupla oldalas) + 1 melléklet (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás. Zichy Antal (1823-1898) jogász, közíró, az 1847-1848-as országgyűlés képviselője, országgyűlési képviselő 1860-tól, a Kisfaludy-Társaság tagja, az MTA tiszteletbeli tagja, Széchenyi-kutató. Korrajzba ágyazott monumentális Széchenyi-életrajza szövegét gazdag egész oldalas és szövegközti képanyag kíséri. Példányunk első két levele másolattal pótolt, néhány táblán apró foltosság, néhány levél fűzése meggyengült. A munka két kötetben teljes. (Magyar történeti életrajzok, XII. kötet.) Szentkirályi Z 12.28. Aranyozott gerincű félbőr korabeli kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
19415.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
19416.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Szabó Ervin: Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban Bécs, 1921, Bécsi Magyar Kiadó, 383 p. + [1] t.: ill. Első kiadás. Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban. Írta: Szabó Ervin.Az író mélynyomatu arcképével illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben
19417.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Magyar lélek, magyar munka. Írásban, és képben. Szerk.: Radisics Elemér. Bp., 1943, Athenaeum, 3 sztl. lev. (Horthy Miklós kormányzó képével)+194 p.+XXIV (táblák előtt hártyapapírral) t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói, festett aranyozott kartonált papírkötésben, szakadt, foltos kiadói papír védőborítóban, a kartonált papírkötés gerince foltos.
19418.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Kölcsey Ferencz: Országgyülési és megyei beszédek. Pest 1848. "Heckenast szabad sajtó útján" Kölcsei Ferenc minden munkái 6. kötet. 124.p Kiadói, sérült papír kötésben. Első kiadás!
19419.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Vajdafy Emil: A József főherczeg ő fenségének fővédnöksége alatt álló Nemzeti Zenede története. Az intézet 50 éves jubileuma alkalmára. Bp., 1890, Athenaeum, 164+4 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon régi intézményi bélyegzéssel.
19420.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft