Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé sérült kartontokban, a borítón kis kopásnyomokkal, kijáró lapokkal (14-19., 48-55., 100-105. oldalak között)
19433.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Hereditas sorozat 5 kötete: Fitz Jenő: Pannonok évszázada; Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon; Dienes István: A honfoglaló magyarok; Szabó Miklós: A kelták nyomában Magyarországon, 2. javított kiadás; Kalicz Nándor: Agyag istenek, 3. átdolgozott kiadás. Bp., 1971-1982, Corvina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19434.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,05
12,00
19435.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Az ismeretlen Görgei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal régi fotókkal, metszetekkel, térképekkel, korabeli kéziratokról és nyomtatványokról készült fotókkal illusztrált! Kiadói kartonált papírkötés.
19436.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p. Kiadói aranyozott félműbőr kötésben, kissé kopott gerinccel és kötéssel.
19437.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Karl Mendelssohn Bartholdy: Geschichte Griechenlands : Von der Eroberung Konstantinopels durch die Türken im Jahre 1453 bis auf unsere Tage. Band 2. Leipzig, 1874. Hirzel. 575 p. Kiadói, sérült félvászon kötésben.
19438.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
19439.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,95
9,71
Heinrich Friedjung: Der Kampf um die Vorherrschaft in Deutschland 1859 bis 1866. I-II. Bände. Stuttgart - Berlin, 1812, J.G. Cotta'sche Buchhandlung. Német nyelven. 3 és 6 térképmelléklettel. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
19440.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19441.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Eckhart Ferenc:  A bécsi udvar gazdaságpolitikája Magyarországon 1780-1815.  Budapest, (1958). Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 492 p. Egyetlen kiadás.  Eckhart Ferenc (1885-1957) gazdaság- és jogtörténész, levéltáros összesen 600 példányban megjelent posztumusz műve. A szerző a két világháború között döntően jog- és alkotmánytörténettel foglalkozott, a Szent Korona-tannal, a földúri bíráskodás és a megyei igazságszolgáltatás történetével. A hivatalos történetírással nemegyszer szembemenő egyetemi előadásait a hatalom többször élesen bírálta. Közvetlenül a háború után a Magyar Történelmi Társulat elnöke volt, a diktatúra felállásával háttérbe szorították. Gazdag levéltári kutatáson alapuló posztumusz műve egy korai művének (A bécsi udvar gazdasági politikája Magyarországon Mária Terézia korában, 1922) méltó és logikus folytatása.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
19442.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19443.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
9
Bóna István: Hunok - gepidák - langobardok. Történeti régészeti tézisek és címszavak. Összeáll.: - -. Magyar Őstörténeti Könyvtár 6. Szeged, 1993., József Attila Tudományegyetem Magyar Őstörténeti Kutatócsoport, 188 p.+ 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
19444.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft