Könyvek: Történelem

Tételek száma: 320

19457.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra I-III. Összes Munkái XIII-XV. Bp.,1902, Révai. Kiadói szecessziós. festett, aranyozott Gottermeyer egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel,
19458.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,11
13,14
Horváth Mihály: A magyarok története rövid előadásban. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 4+596 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, sérült gerinccel.
19459.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
Barta István (szerk.): Kossuth Lajos 1848/49-ben I.: Kossuth Lajos az utolsó rendi országgyűlésen (Kossuth Lajos Összes Munkái XI.) Bp., 1951. MTA. 772 p. Kiadói vászonkötésben
19460.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Vajda Mihály: A kelet-európai rendszer válsága és a magyar értelmiség. Politikai esszék. Bp., 1983. Alternatív könyvek. 328p. Szamizdat kiadás.
19461.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Eötvös Károly: Harcz a nemzeti alkotmányért, Harcz a nemzeti hadseregért . Eötvös Károly Munkái XX és -XXIV. kötet Bp., [1905], Révai. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón minimális kopással,
19462.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
19463.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Agg Kossuth levelei egy fiatal leányhoz. Bevezetéssel ellátta Hatvany Lajos. Budapest, 1919. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 208 p. + 9 t. Egyetlen kiadás. Kossuth Lajos 1884 májusában ismerkedett meg a nála 63 évvel fiatalabb, erdélyi földbirtokos Zeyk Saroltával, aki meglátogatta az egykori kormányzót torinói otthonában; később levelezni kezdtek. A megállapodás szerint Zeyk Sarolta férjhez menetele után a leveleket el kellett volna égetni - Kossuth meg is cselekedte, ám Zeyk Sarolta megőrizte Kossuth Lajos hozzá írt leveleit, melyeket először az Esztendő című folyóirat 1918-as lapszámaiban jelentetett meg. Példányunk az egyetlen kötetkiadásból származik. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Jaulusz Ilona. Fűzve, színes, Jeges Ernő által rajzolt kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19464.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Sipos Gábor (szerk.): Az Erdélyi Múzeum-Egyesület gyűjteményei. Kolozsvár, 2009, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19465.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Mouffle d` Angerville: Geschichte des Privatlebens Ludwigs XV. Königs von Frankreich, oder genaue aus geheimen Nachrichten geschöpfte Erzählung aller merkwürdigen während seiner Regierung, und an seinem Hofe vorgefallenen Begebenheiten. Vierter Theil. Berlin, 1781. Nicolai, 308p. Korabeli, kissé sérült félvászon kötésben. gr. Karátsonyi Jenő pecsételt ex librisével
19466.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,42
9,14
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerkeszti Nyesti Pál. Budapest, 1904. A Gróf Széchenyi István Emléke Ápolására Alakult Bizottság - Krammer és Erhardt ny. 111 + [1] p. Első kiadás. Válogatás a Széchenyi Istvánt méltató írásokból, emléklakomai köszöntőkből, illetve a gróf egyes gondolataiból. A munkának öt éven belül három további kiadása jelent meg. Szentkirályi Sz 31.98. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
19467.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
-  A francia sárga könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. A Németország és Lengyelország, Nagybritannia, Franciaország közötti háború kitörését megelőző események és tárgyalások okmányai. Magyar fordítás. Budapest, 1939. Francia Külügyminisztérium (Pápai Ernő műintézete). 270 p. A francia diplomácia levélváltásai Adolf Hitler politikája, a német terjeszkedés, Csehszlovákia felosztása: a müncheni konferencia, valamint a háború kitörése kapcsán. Fűzve, kiadói borítóban, szélén gyűrődéssel
19468.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft