Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Fotografla Türkiye. La Turquie en image. Turkey in Pictures. Die Türkei im Bild. [Törökország fotóalbuma, fényképezte Othmar Pferschy.] (Ankara), [1936 körül]. (Matbaut Umum Müdürlügü -Druck bei Kunstanstalten F. Bruckmann, München). [20] p. + 154 t. (törökországi enteriőrök, látképek és életképek). Harántfolio. Egyetlen kiadás. A modern Törökország építészetét, kulturális és gazdasági erejét, valamint természeti kincseit bemutató album a török Központi Sajtóiroda megbízásából készült. Az atatürki reformmal kialakult világi Törökország hagyományait, fejlődését, modernségét és életrevalóságát bemutató album fotóanyagának elkészítésére a törökországi témákra szakosodott osztrák fényképészt, Othmar Pferschy (1898-1984) fotóművészt kérték fel. A hat nagy tematikus egységből álló album külön fejezeteket nyit 1. az ország megdöbbentően modernista fővárosának, a Bauhaus-épületek sorával jellemezhető Ankarának - 2. a hagyományos fővárosnak, Isztambulnak - 3. a török vidéknek és természeti kincseinek - 4. az ország régészeti, építészeti és művészeti örökségének - 5. A szerkesztők a legjelentősebb fejezetet a török ipar, közlekedés és mezőgazdaság témájának szentelték - 6. Az album a modern, világi török civilizáció folytatódásának letéteményeseiről, a mindkét nembeli sportoló és tanuló ifjúságról készített fotódokumentációval zárul. A fotóanyag fejezetei között színes határolólapok. A fotódokumentáció előtt a modern török civilizáció török, francia, angol és német nyelvű ismertetése. Az egykori tulajdonos a kötetben elhelyezett egy színes akvarellrajzot, illetve négy archív fotót az épülőfélben levő, egyelőre igen gyéren lakottnak tűnő Ankaráról. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk