Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Dr. Heimler Károly (szerk.): Soproni Szemle. Kultúrtörténelmi Folyóirat. V. évfolyam. 1941, Soproni Városszépítő Egyesület. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19108.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Kiss Jenő: Mihályi tájszótár. (Rábaköz). Nyelvtudományi Értekezések 103. sz. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó, 76+(4) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli sérülésekkel.
19109.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Posta és Távközlési Múzeumi Alapítvány Évkönyve 2001. Bp., 2002, Posta és Távközlési Múzeumi Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19110.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
cca 1910 Nürnberg. Rothenburg. Nürnberg, Rottner & Keller, 40 p. Német nyelvű turisztikai prospektus. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
19111.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Emilia Martin: Sarbatorile calendaristice la romanii din judetul Bichis. (A Békés megyei románok naptári ünnepei.) Bp.,1987., Tankönyvkiadó. Román nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19112.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
19113.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
6,29
Dr. W.C.A. Baron van Vredenburch: Hongarije en de Hongaren. Leiden, 1936, A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N. V. Holland nyelven. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, ceruzás jegyzetekkel, bejelölésekkel. + 1940-1944 Hongaarsche Courant. Officieel Orgaan van het Nederlandsch-Hongaarsch Verbond "Fratermotas." 6 száma. + Het Hongaarsch National Gebed. (Volkslied.) Hongaarsche Bibliothek N. 1. (5 db). Egy elülső borítója leszakadt, a hátsó borítója hiányzik. + De Hongaarsche Taal. Hongaarsche Bibliothek N. 2.
19114.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. Bp., 1934, Somló Béla (Hungária-ny.), 275 p. Könyvnapi kiadás. A 80. oldaltól számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, sérült kötéssel, megviselt állapotban, a gerincen javításnyomokkal.
19115.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
Gáspár Gyula: A visszatért Erdély útikönyve. [Bp., én.], Franklin. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, borító nélküli példány, egy kijáró táblával, foltos címlappal, néhány lapszéli jegyzettel.
19116.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
19117.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
50. Emlékezés a veszprémi Batsányi János Népi Kollégium megalakulásának félévszázados jubileumára. Összeáll.: Dr. Tata Zoltán. DEDIKÁLT! Veszprém, 1998, Veszprémi Népi Kollégisták Batsányi János Baráti Társasága. Kiadói papírkötés.
19118.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
A Dunánál. An der Donau - Pri Dunaji - A Dunánál - Kod Dunava - La Dunare. Szerk.: Kovács Gergelyné, Dózsa Tamás. Kodolányi Gyula előszavával. Bp.,(1992.), Miniszterelnöki Hivatal Kormányszóvivői Irodája. Több nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19119.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft