Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe II. köt: A Székelyföld és a székely nép. Debrecen, 1939, Lehotai Pál, 496+2 p.+1 (Ábrák a Székelyföld c. fejezethez) t. Kiadói félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19012.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Szemere Bertalan:  Utazás külföldön. I-II. kötet. I. kötet: Németföld, Franczország. II. kötet: N. Britannia s Irland, Németalföld, Belgium, Rajnavidék, Helvétzia. [Két kötetben, teljes.] Pest-Budapest, 1840-1845. Geibel Károly - A magyar királyi egyetem' betüivel. 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszeten Prága látképe) + Dévény acélmetszetű látképét hordozó díszcímlap) + [8] + 280 + [4] p.; 325 + [3] p. Első, illetve második, bővített kiadás. Szemere Bertalan (1812-1869) jogász, országgyűlési ifjú, közíró, országgyűlési képviselő, az első felelős kormányzat belügyminisztere, majd miniszterelnöke. Még fiatalkorában, 1836-1837 során nyugat-európai tanulmánykörutat tett, a külföldi intézményrendszer, gazdaságszervezés és életmód tanulmányozására. Leghosszabb időt, mintegy fél évet Párizsban töltött el, ennél is jelentősebb hatást gyakorol beszámolójára egy hónapos londoni tartózkodása majd nagy-britanniai körutazása, a forradalommentes angol organikus fejlődés és intézményrendszer kortársaihoz hasonlóan őt is lenyűgözi, de bőven tesz megjegyzéseket az angol birodalomszervezés egyes árnyoldalaira is. Emlékezetes néprajzi részletekben is gazdag beszámolója minden helyszínén külön kitér a helyieknek Magyarországról alkotott véleményének részletezésére. A beszámoló 1839 során elkészült, megjelenésére azonban a cenzúra miatt egy évet kellett várni. Az 1840-ben megjelenő mű szerzőjének országos hírnevet szerzett, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává is választotta. A beszámolónak 1845-ben jelent meg második, bővített kiadása, példányunk esetében az első kötet a második kiadásból, a második kötet az 1840. évi első kiadásból származik. Ez utóbbi kötet belíve két levelén és utolsó levelén kisebb javítás, számos oldalon halvány foltosság, egy levél hiányzik. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, illetve aranyozott korabeli félvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel.
19013.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Egypt Today. Published in the Interests of Egyptian Finance, Industry and Commerce. 1937-1938. Second Edition. Edited by Demetrius A. Zoides. Cairo, [1938], Egyptian Trade & Publishing Agency (Derby, Bemrose & Sons Limited), 232 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva, hirdetésekkel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, helyenként összeragadt lapokkal.
19014.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
A nagy kaland I-II. köt. I. köt.: A nagy kaland. A világ felfedezése. 1. Columbus útinaplója. Ford. és sajtó alá rendezte: Szerb Antal. Officina Könyvtár 2. 2. Hernando Cortés levelei V. Károly császárhoz. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 75/78. 3. Kőrösi Csoma Sándor: Ázsiai levelek és más írások. Vál., a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Heller János. Officina Könyvtár 105.; II. köt.: A nagy kaland. Útleírások a 19. és 20. századból. 1. [Henry Morton] Stanley: Hogyan találtam meg Livingstonet. Ford: Juhász Vilmos.Officina Könyvtár 71/74. 2. Bölöni Farkas Sándor: Utazás Északmerikában. Sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta: Reményik Zsigmond.Officina Könyvtár 47/50. 3. Sir Leonhard Woolley: Ur városa és a vízözön. Ford.: Salamon Gábor. Officina Könyvtár 43/45. Bp.,1941-1949, Officina, 4+62+2 p.+4 t.+181+3 p.+10 t.+67+1 p.+4 t.; 4+157+1 p.+6 (fekete-fehér képtáblák t.+ 1 (kétoldalas térképtábla) t.+249+7 p.+122+4 p.+6 t.; Kiadói kissé kopott félvászon-kötésekben.
19015.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
19016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Hellwald, Friedrich von (1842-1892): Centralasien. Landschaften und Völker in Kaschgar, Turkestan, Kaschmir und Tibet. Leipzig, 1875, Otto Spamer, 1 (címkép) t.+ VIII+446+(2) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19017.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Fotografla Türkiye. La Turquie en image. Turkey in Pictures. Die Türkei im Bild. [Törökország fotóalbuma, fényképezte Othmar Pferschy.] (Ankara), [1936 körül]. (Matbaut Umum Müdürlügü -Druck bei Kunstanstalten F. Bruckmann, München). [20] p. + 154 t. (törökországi enteriőrök, látképek és életképek). Harántfolio. Egyetlen kiadás. A modern Törökország építészetét, kulturális és gazdasági erejét, valamint természeti kincseit bemutató album a török Központi Sajtóiroda megbízásából készült. Az atatürki reformmal kialakult világi Törökország hagyományait, fejlődését, modernségét és életrevalóságát bemutató album fotóanyagának elkészítésére a törökországi témákra szakosodott osztrák fényképészt, Othmar Pferschy (1898-1984) fotóművészt kérték fel. A hat nagy tematikus egységből álló album külön fejezeteket nyit 1. az ország megdöbbentően modernista fővárosának, a Bauhaus-épületek sorával jellemezhető Ankarának - 2. a hagyományos fővárosnak, Isztambulnak - 3. a török vidéknek és természeti kincseinek - 4. az ország régészeti, építészeti és művészeti örökségének - 5. A szerkesztők a legjelentősebb fejezetet a török ipar, közlekedés és mezőgazdaság témájának szentelték - 6. Az album a modern, világi török civilizáció folytatódásának letéteményeseiről, a mindkét nembeli sportoló és tanuló ifjúságról készített fotódokumentációval zárul. A fotóanyag fejezetei között színes határolólapok. A fotódokumentáció előtt a modern török civilizáció török, francia, angol és német nyelvű ismertetése. Az egykori tulajdonos a kötetben elhelyezett egy színes akvarellrajzot, illetve négy archív fotót az épülőfélben levő, egyelőre igen gyéren lakottnak tűnő Ankaráról. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19018.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19019.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Congres International de Géographie (Le Caire 1925): Livret du congressiste.  [Kairó] Le Caire, 1924. Imprimerie de L'Institute Francais d'Archéologie Orientale. 50 p. + 2 térkép (színes, kihajtható).  Francia nyelvű kiadványunk a Kairóban tartandó 1925. évi XI. Nemzetközi Földrajzi Kongresszus programját ismerteti. A kiadvány élén a szekciók, napirendek, valamint a Kongresszus keretén belül szervezendő egyiptomi túrák kínálata szerepel. Után C. J. R. Haswell tollából az akkor éppen 790,000 lelket számláló Kairó történetének vázlatos áttekintése, majd statisztikai táblázatok az egyiptomi városokról, az egyiptomi gazdaság mutatóiról, praktikus tájékoztató a helyi közlekedési és szálláslehetőségekről, a kairói konzulátusok, bankok, mecsetek és műemlékek lajstroma. A nemzetközi kongresszus nem mellőzte a politikai botrányokat sem: a vesztes államok képviselőit, földrajzi társaságait egyáltalán nem hívták meg a tudományos ülésszakra, tiltakozásképpen pedig egyes semleges államok, így például Finnország is tartózkodott a kongresszuson való részvételtől, Dánia, Norvégia és Svédország pedig tiltakozott a politikai bosszúként elkönyvelt kizárás ellen. Példányunk nagy méretű, kihajtható, színes térképei közül az első Egyiptom angol nyelven feliratozott geológiai térképe, a második Kairó francia nyelven feliratozott belterületének térképe, mindkettő a legfrissebb egyiptomi felmérések alapján készült. A kötetben elhelyezve a kongresszuson való részvételre szóló jelentkezési formanyomtatvány. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Szádeczky-Kardoss Lajos (1859-1935) történész, orientalista, MTA-tag, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen vászoncsíkkal megerősítve. Jó példány.
19020.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Constantin de Grunwald: Portrait de la Hongrie. Préface de Abel Bonnard. [Paris], 1939, Librairie Plon, 6+V+1+241+3 p.+8 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
19021.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Bruckner Győző: A Szepesség népe. Néprajzi és művelődéstörténelmi tanulmány. Bp., 1922, Ifj. Kellner Ernő-ny., 84 p. Hozzákötve: [Lám Frigyes] Friedrich Lám: Zipser Treue. Gedichte, dem Zipser Bund gewidmet von - -. Bp., [1921], Zipser Bund, 63+1 p. Német nyelven. Hozzákötve: [Haberern Jonathán]: Jonathan Haberern: Natur- und Lebensbilder aus der Zips. Dritte, vollständige Ausgabe, besorgt von Johann Loisch. Mit einem Anhang hrsg. vom Zipser Verein in Budapest. Bp., 1926, Ludig Kókai, 1 (címkép) t. +94+1 p.+1 t.+1 (Die Oberzips, térkép) t. Német nyelven. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a gerincen "Zipser: Bücher" felirattal, az elülső táblán magyar nyelvű tartalomjegyzéket tartalmazó címkével, kopott borítóval.
19022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága- Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 211+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19023.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft