Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Útikönyv sorozat tétel, 9 kötet: Trócsányi Zoltán: Észak nomádjai, Schrenzel: Abesszínia. Afrika Kánaánja. Ford.: Dr. Kőszegi Imre. A kultúrtörténeti függeléket írta Juhász Vilmos.; Emil Ludiwg: A Nilus Egyiptomban. Ford.: Csánk Endre, Juhász Vilmos: Az aranyföld hajósai, Houben: A déli sark meghódítása. Ford.: Juhász Vilmos, Houben: Az Északi Sark felfedezés. Ford.: Juhász Vilmos.;Szemjonov: A föld kincsei. Gazdasági földrajz mindenki számára. Ford.: Braun Róbert, Juhász Vilmos: Tibet, Juhász Vilmos: Az inkák birodalma. Bp., én., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötések, jó állapotban.
19024.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19025.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Ács Albert - Fülöp Kálmán: A székelyek őstörténete Budapest [1939], a szerzők kiadása, Bányai és Várkonyi nyomda. 61p. Kiadói papírborítóval, hibátlan állapotban
19026.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
A királyi család tulajdonát képező csepeli Királyerdő parcellázásának ismertetése. Felelős kiadó: Nógrády Sándor. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
19027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Dr. Holub József: Zalavármegye kiterjedése és határai a középkorban. Különlenyomat a "Földrajzi Közlemények" 1916. évfolyam XLIV. kötet 6. füzetéből. DEDIKÁLT! Bp., 1916, Friz Ármin. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19028.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Aldo Dami: La Ruthénie Subcarpathique. Genéve - Annemasse, , Les Éditions du Mont-Blanc, 375+8 p.+ 1 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, foltos.
19029.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Bericht der Handels- und Gewerbekammer in Innsbruck ... über den Zustand der Landeskultur, der Industrie, der Gewerbs-Verhältnisse und des Verkehrs in Jahre 1853. Innsbruck, 1855 Wagner. 56 p. X t. Kiadói papírborítóval / In paper cover
19030.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
cca 1930 Ausztria. Télisport Ausztriában. Utazási prospektus. Wien, Österreichische Verkehrswerbung, 16+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. A borító jelzett (Kosel.) Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap kijár, az egyiken kivágás.
19031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
1935 Budapest Carta e Guida. Bp., Ufficio Turistico Municip., kétoldalas olasz nyelvű turista kalauz, fekete-fehér fotókkal, benne nem csak budapesti, hanem magyar információkkal is, valamint Budapest térképpel, térkép: 45x41 cm
19032.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
1931 Ausztria. Utazási prospektus. Wien, Bundesministerium für Handel und Verkehr, kihajtható utazási prospektus, fekete-fehér képanyaggal.
19033.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Körmendy László: A jáki apátsági templom rövid ismertetése. Szombathely, 1932, Martineum Rt. 43+(1) p.+ 11 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés.
19034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Dr. Schermann Szilárd: A Tisza forrásvidékének kis turistakalauza. Rahói helyi adatok felhasználásával összeáll.: - - , a Magyarországi Kárpát Egyesület alelnöke. A Magyar Turista Élet Kiadványai 1. sz. Bp., [1942], Magyar Turista Élet, 31+(1) p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
19035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft