Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19036.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Hedin, Sven: Ázsia szívében I-II. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19037.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. Budapest, (1936). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 189 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, gerince kissé kopott.
19038.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
19039.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
19040.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső tábla sarkain és felső szélén sérülésekkel, az elülső tábla belsején a papíron kis hiánnyal, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
19041.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1915], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+ 4+253+3 p.+15 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró, sérült elülső szennylappal, egy kijáró táblával.
19042.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29
19043.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 (térkép) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19044.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Lászlóffy Aladár - Kántor László: Házsongárd. Fényképezte: Kántor László. A szerző, Lászlóffy Aladár (1937-2009) Kossuth-díjas költő, író, műfordító kettős dedikációjával, közte az egyik Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19045.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Christoph Theophil. Groskurd: Observationes criticae in Strabonis Iberiam sive Rerum geographicarum, librum tertium. Stralsundiae, 1819, Caroli Loeffleri, XIV+263+3 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi könyvtári bélyegzéssel és címkével.
19046.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Hungler József: A török kori Veszprém. DEDIKÁLT! Veszprém, 1986, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19047.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,47
10,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft