Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 13

20235.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
Széchenyi Zsigmond:  Elefántország. Afrikai vadásznaplójegyzetek (1932-33, 1933-34). Budapest, (1934). Vajda György és Társa (Athenaeum Rt. ny.) 260 + [12] p. + 1 térkép (dupla oldalas). Első kiadás. Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászíró 1927-1938 között hét alkalommal vadászott Afrika különböző tájain. Ebben a könyvében sorrendben második és harmadik kenyai szafarivadászata beszámolóját nyújtja, oldalszámozáson belül 46 kétoldalas táblával, valamennyi táblán fotóanyaggal. Az első előzéken afrikai asszonyokat ábrázoló, dupla oldalas zsánerkép, az első nyomtatott oldalon, a címlapon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Vuray 721. Tordai 1280. Fűzve, gerincén és első borítóján kézi feliratozású, javított korabeli borítóban. Példányunkhoz tartozik a mű illusztrált kiadói első borítófedele, apró hiányokkal.
20236.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
20237.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Ilosvay Ferenc: Jó vadászatot! Ilosvay Gusztáv felvételeivel. Bp., 1943, Vajna és Bokor, 260 p.+4 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, 8 hiányzó képtáblával.
20238.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
20239.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
20240.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
Monostori Károly: Ebtenyésztés kézikönyv ebtenyésztők, vadászok és ebkedvelők számára. (A kutya természetrajzi, bonc- és élettani s küllemtani leírása, fajtái, szaporítása, felnevelése, táplálása, gondozása, tanítása, használása és fontosabb hibáinak és betegségeinek orvoslása.) Bp.,2011, Lapu Bt., 196 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Az 1909-es Franklin kiadás REPRINT kiadása! Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
20241.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Dr. Fehér György: Állatpreparátumok készítése. Bp., 1975, Mezőgazdasági, 259 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötésben, kissé kopott, kissé szakadt borítóval.
20242.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok. Sivatagi vadásznapló 1935. Bp., 1964, Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
20243.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Páll Endre: Legjobb vadászni. Bp., 1983, Mezőgazdasági. Kiadói kissé kopott papírkötés.
20244.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Csathó Kálmán: Tavasztól, tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1964, Szépirodalmi. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
20245.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
20246.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft