Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 259

Szecessziós ezüstözött kancsó, kopással, m: 22,5 cm
12567.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Pleisztocén korú mammut fog, h: 17 cm
12568.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
12569.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 29 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.ü9
12570.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
73,68
80,00
12571.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
78,95
85,71
Keleti állat mintás mokett, fali szőnyeg, 155x280 cm
12572.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Bronz címer, 16,5x8 cm
12573.

Bronz címer, 16,5x8 cm

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
12574.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Antik ezüstözött alpakka tejkiöntő, jelzett, kopással, m: 12 cm
12575.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Japán fali dísz. Gyöngyház berakásos lakkozott fa. 35x13 cm
12576.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Angol barometer, jelzett, fémen kis repedéssel, d: 24,5 cm
12577.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Ópium mérleg, elefántokat ábrázoló faragott fa tartóval. 32x16 cm
12578.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft