Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Arany János: Arany János munkái I-VI. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Riedl Frigyes. [Teljes.] Budapest, [1902-1907]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 328 p.; 300 p.; 428 + [2] p.; 344 + [2] p.; 287 + [1] p.; 377 + [3] p. A munka beosztása: 1. kötet: Kisebb költemények I. - 2. kötet: Kisebb költemények II. - 3. kötet: Toldi. Toldi szerelme. Toldi estéje - 4. kötet: Buda halála. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. Murány ostroma. - 5. kötet: Önéletrajz. Költői elbeszélések - 6. kötet: Prózai dolgozatok. Arany János költői életművét tartalmazó kiadásunk a lírai és elbeszélő költészet nagyját közreadja, az utolsó kötetben pedig nyelvészeti és irodalmi tanulmányaiból válogat. Valamennyi címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Tezla 208. Egységes, díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk