Tétel

Kikiáltási ár:

1 800 Ft

Leírás:

Proceedings of the Second Convention of American Instructors of the Blind, held at the Indiana Institute for the Education of the Blind, Indianapolis, August 8th, 9th and 10th, 1871. (Liptay Pál gazdasági követ ajándékozási bejegyzésével) Indianapolis, 1871. Indianapolis Printing and Publishing House. 136 p. Kiadványunk az Amerikai Vakok Intézetei második kongresszusának jegyzőkönyve. A gyűlésre 1871. augusztus 8-10-e között került sor a középnyugati Indiana állam fővárosában, Indianapolisban. A nemzetközi sajtóérdeklődés kísérte gyűlésre számos amerikai szövetségi állam elküldte intézeti vezetőit. Dokumentumunk a gyűlések napirendjét közli, a viták leiratát, a távollevő intézetek nyílt leveleit, illetve határozathozatalait. A kötet érdekes bepillantást nyújt a XIX. század emberbaráti intézeteinek beszédmódjába és ünneplésrendjébe: valamennyi ülésszak imával kezdődik, beszédekkel, hozzászólásokkal és vitával folytatódik. A címoldalon Liptay Pál ajándékozási bejegyzése, valamint gyűjteményi bélyegzések. Liptay Pál (sz. 1845) gazdasági képviselő, sajtómunkatárs, hazai és nyugat-európai tanulmányok után több alkalommal a magyar ipari és kereskedelmi kamara képviselőjeként több világkiállításon képviselte a hazai ipar érdekeit, 1871-1872 során beutazta az Egyesült Államokat, vendége volt Ulysses S. Grant elnöknek, valamint az amerikai irodalom egyes íróinak; ajándékozási bejegyzéséből következően feltételezhetően tanúja volt a vakintézeti gyűlésnek is. Saját kezű, kissé későbbről keltezett ajándékozási bejegyzése kötetünk címoldalán: ,,Az orsz. Ipar egyesület könyvtárának Liptay Pál, New York, 1872. jan. 8". Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. Poss.: Országos Magyar Iparegyesület (gyűjteményi bélyegzés). Aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen egykori katalóguscímke nyomaival. Jó példány, ritka.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk