Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 421

Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. I-IX. Kötet.   I. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p. +1 (rézmetszetű címkép, Révai Miklós arcképe) t. +1 (díszcímlap) t.+2+379 p.; II. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, báró Orczy Lőrinc arcképéve) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+12+385 p.; III. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Barkóczy Ferenc arcképe) t. + 1 ( díszcímlap) t. +6+337+3 p.; IV. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p. + 1 (rézmetszetű címkép, Csehy József arcképe) t.+1 ( díszcímlap) t.+2+415+9 p.; V. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Ráday Gedeon arcképe) t.+1 ( díszcímlap) t.+2+238 p.; VI. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, +1 (rézmetszetű címkép, jápprai Spissich János arcképe) t. +1 ( díszcímlap) t.+ XXVIII+304 p.; VII. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 1 (rézmetszetű címkép, báró hadadi Wesselényi Miklós arcképe) t.+1 ( díszcímlap) t.+2+344+12 p.;  VIII. kötet. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 1 (rézmetszetű címkép, gróf Teleki József arcképe) t. +1 ( díszcímlap) t.+2+15 p. IX. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, Pászthory Sándor arcképe) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+2+390 p.  Pest, 1814-1816, Trattner János Tamás. A szerző műveinek első gyűjteményes kiadása! A VII. kötet korabeli félbőr-kötés, a többi egységes, korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben, kopott borítókkal, az I. kötet első felében foltos lapokkal, a II. és a III. kötet végén foltos lapokkal, az V. és VIII. kötetekben az első lap és a címkép kissé foltos, a címlapokon régi bélyegzésekkel, a VII. kötetben a címkép nincs bekötve, rajta gyűrődésnyomok, az alján kis hiány, a szélén hajtásnyom.
20770.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
289,47
314,29
20771.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
Kassák Lajos:  Tragédiás figurák. Regény. (Budapest), 1919. Ma folyóirat kiadása (Hunnia-nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kassák Lajos kísérleti regényét Bortnyik Sándor grafikusművész két linóleummetszete kíséri. Az avantgárd festőművész 1918-ban ismerkedett meg Kassák Lajossal, a magyar avantgárd kiemelkedő szerzőjével és szervezőjével. 1918-tól együtt dolgoztak a Ma című avantgárd folyóiratban, előbb Budapesten, majd 1920-tól Bécsben. Az első nyomtatott oldalon foltosság, néhány oldalon enyhe foltosság, példányunk fűzése meglazult. Tezla 1770. Fűzve, színes, Bortnyik Sándor linóleummetszetével illusztrált, enyhén hiányos, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.
20772.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
20773.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
Petőfi Sándor összes költeményei I-II. kötet. . I. köt.: 1842-1844. II. köt: 1845-1846. [Pest, 1848, Emich Gusztáv], 2+390+4 p., 3+369+8p. Második kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű félbőr kötésben, címkép hiány az első kötetből, az első kötet fűzése egy helyen elvált
20774.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
20775.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
20776.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,68
25,71
Modern Írók Könyvtára, 10 kötet: Malonyay Dezső: Az ordító tanyán.; Jakab Miklós: A Hargita alól... Székelyföldi történetek.; Albisy Katalin: A mi kisasszonyunk.; Zsoldos László: Egy kosár szamóca és más elbeszélések.; Kemechey Jenő: Lobogó szerelmek.; Lengyel Laura: Elbeszélések.; Vándor Iván: Köd kisasszony és egyéb elbeszélések.; Móricz Pál, ifj.: A Kárász uraság kocája és más elbeszélések.; Szendéné Dárday Olga: Vadalmák.; Tanos Pál: Erdőzúgás. Bp., 1900-909, Rákosi Jenő. (Budapesti Hirlap-ny.) Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, túlnyomórészt jó állapotban.
20777.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Selectae e profanis scriptoribus historiae quibus admista sunt varia honeste vivendi praecepta ex iisdem scriptoribus deprompta iterum recensuit atque edidit Ioh. Frid. Fischerus.  [Lipcse] Lipsiae, 1785. Sumtibus Caspari Fritschii. XXXIIII + [10] + 426 + [34] p.  Filozófiai munkánkban az élet nagy kérdéseire ókori latin szerzők idézetei válaszolnak. A válogatás és beosztás eredendően Jean Heuzet (1660-1728) francia humanista és tankönyvíró munkája, melyet 1727-ben adtak ki első ízben, és a 18. század folyamán folyamatosan használták a szónoklattani órákon. Jean Heuzet művét Johann Friedrich Fischer (1726-1799) német filológus dolgozta át, átdolgozása a munka ötödik kiadásának számít. Az előzékeken számolás, illetve latin nyelvű bejegyzés. Az oldalakon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az utolsó ív levelein halvány foltosság.  Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben.
20778.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Gárdonyi Géza: Egri csillagok. Biczó András színes képeivel és rajzaival díszített kiadás. Bp.,én.,Dante, (Krakauer-ny.),332+323+1 p. + 5 (színes képtáblák) t. 9. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
20779.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Révay Mór János: Írók, könyvek, kiadók. Egy magyar könyvkiadó emlékiratai. I-II. köt. Bp., 1920, Révai, 396 p.+ 2 t., 458 p.+ 15 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, a borítókon némi kopással, foltokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
20780.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
20781.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft