Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 421

Hegedűs Árpád: A francia irodalom története. Szentthotthárd, én., Wellisch Béla, 96+4 p. Kiadói papírkötés.
20938.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Mikszáth Kálmán: A fészek regényei. Elbeszélések. Bp., 1887., Singer és Wolfner, 166+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
20939.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
20940.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Pilinszky János: Szög és olaj. Próza. Bp., 1982 Vigilia. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
20941.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
6,86
Gombos Gyula: A harmadik út. A szerző, Gombos Gyula (1913-2000) Széchenyi-díjas emigráns irodalomtörténész, újságíró, író, esszéíró által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1990, Püski. Kiadói papírkötés.
20942.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Tótfalusi Kis Miklós. Az Amszterdami Biblia kiadásának háromszázadik évfordulója alkalmából, Debrecen, 1985. április 25-27-én megtartott konferencián elhangzott előadások. Reports of the conference on the tricentenary of the Amsterdam edition of the Bible by Nicholas Kis Tótfalusi, Debrecen, Hungary, 25-27 April 1985. Szerk.: Gomba Szabolcsné, Haiman György. Debrecen, 1985., Kossuth Lajos. Kiadói papírkötés, ex libris-szel.
20943.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Üdvözlet. Szerk.: Borsi-Kálmán Béla et alii. Az egyik szerző, Lezsák Sándor (1949-) József Attila-díjas költő, tanár, politikus által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány. JAK füzetek 21. Bp.,1986,Magvető. Kiadói papírkötés.
20944.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Jobbágy Károly: Szentendrei búcsú. DEDIKÁLT! Bp., 1978., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, benne gépelt versekkel, a szövegben javításokkal, valamint beragasztott illusztrációkkal.   A szerző, Jobbágy Károly (1921-1998) József Attila-díjas költő, műfordító által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány! Valamint a költő egy gépelt, aláírt levelével, és autográf levelével egy ünnepség meghívójának hátoldalán Molnár József részére.
20945.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Rott Sándor: A "kis Rott"-ról. DEDIKÁLT! Zilahy Lajos előszavával. Bp., 1941.,(Kis Gyula és Társa-ny.), 158 p.+3 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos táblákkal.
20946.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
20947.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
20948.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Ifj. Zsadányi Nagy Árpád: Április versek. DEDIKÁLT! Kecskemét, 1938, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
20949.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft