Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 421

20782.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Képes Géza: Válogatott műfordítások. A szerző, Képes Géza (1909-1989) József Attila-díjas költő, műfordító által Koroda Miklós (1909-1978) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20783.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,58
12,57
Emlékkönyv Dr. Gróf Klebelsberg Kunó negyedszázados kulturpolitikai működésének emlékére. Születésének ötvenedik évfordulóján. Szerk.: Dr. Lukinich Imre. Bp., 1925, Rákosi Jenő, 1 t. + 640 p. + XVI t. +1 (hasonmás) t. Kiadói papírkötés, foltos, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borítón hiánnyal.
20784.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs III. és V. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20785.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Berkesi András 7 műve. Mindegyik, a szerző Berkesi András (1919-1997) író által DEDIKÁLT példány. Küszöbök, Sellő a pecsétgyűrűn, Az öt kódex titka, Pisztrángok és nagyhalak, Szerelem három tételben, Játék a tisztességgel, Szélcsend. Bp., 1967-1987, Magvető - Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítóban, és kiadói kartonált papírkötés.
20786.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Atkinson, William Walker: Practical Mind-Reading. A Course of Lessons on Thought-Transference, Telepathy, Mental-Curments, Metal Rapport, &c. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intellegce. Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company. 95 + [1] p. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Okkult kötetében az agyhullámok elméletét vázolva kidolgozza a gondolatolvasás, telepátia gyakorlati eljárásait, esettanulmányokkal. A kötet első kiadása 1907-ben jelent meg. A címoldalon és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, a hátsó előzéken kereskedői könyvjegy. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20787.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
Rilke, Rainer Maria Die Weise von Liebe und Tod des Cornet Christoph Rilke. (Számozott.) (Tübingen, 1984. Gerhard Halbritter magánkiadása.) [36] p. Összesen 250 példányban megjelent bibliofil kiadás Rainer Maria Rilke ,,Die Weise von Liebe und Tod des Cornet Christoph Rilke" címen megjelent novellájából. Számozott példány, sorszáma: 97. Rainer Maria Rilke (1875-1926) osztrák költő, író novellája először 1912-ben jelent meg bibliofil kiadásban, a költő kalligrafikus kézírásának hasonmásával. A török kor szentgotthárdi csatájának hátterében zajló szecessziós novella a századkezdet jelentős könyvsikere, a fiatal katonák halálának értelmetlen mivoltát tematizáló novella az első világháború idejének meghatározó olvasmánya volt. A novellának 1912. évi kiadásától kezdve hagyományosan egymás mellett léteztek népszerű és bibliofil kiadásai, a novella bibliofil kiadása azóta is kedvelt könyvművészeti gyakorlat. Mindösszesen 250 példányban megjelenő kiadásunk az 1980-es évek formatervezésének gyümölcse: tervezője és kiadója Gerhard Halbritter (1908-2002), az Iparművészeti Főiskolán tanult, majd Rómában, Párizsban, Brüsszelben továbbképzett német illusztrátor, festő- és könyvművész. Kötetünk aranyozott, merített papír felhasználásával készült kiadói kötése Christfried Wenke (sz. 1941) sokszorosan díjazott, Lipcsében tanult mester, az utolsó tübingeni kézműves könyvkötő művész munkája. Aranyozott, merített papírra készült, szignált kiadói kartonkötésben, a gerincen a címfelirat vörös címkén. Körülvágatlan, szép példány.
20788.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Wells, H(erbert) G(eorge): Experiment in Autobiography Discoveries and Conclusions of a Very Ordinary Brain (Since 1866) Volume I-II. London, 1934. Victor Gollancz Ltd. (Printed by The Camelot Press Ltd.) 1 t. (címkép) + 414 + [2] p. + 7 t.; VIII + [417]-840 p. + 6 t. Első kiadás. H. G. Wells (1866-1946) angol író, szociális gondolkodó, a modern science-fiction egyik atyjának önéletírása. A társadalomrajzba oltott önéletírás szövegét oldalszámozáson belül számos levél-hasonmás és humoros szerzői grafika kíséri. A népszerű író munkája 1935-ben jelent meg magyar fordításban. Az első kötet első előzékén kereskedői könyvjegy, a második kötet címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Egységes, aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró foltossággal. Jó példány.
20789.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Passuth László:  A lombard kastély. Regény. (Dedikált.) Budapest, [1941]. Athenaeum Rt. (ny.) 320 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Sándor Gizinek, őszinte barátsága csekély és egyszerű jeleként Passuth László. 1941. december". Passuth Lászlónak az 1930-as években játszódó, művészettörténeti ihletettségű társadalmi regénye bőven merít a reneszánsz Lombardia tudásanyagából, egy modern kori műkincs-hamisítási ügy felderítése kapcsán. Prov.: Sándor Gizi színművésznő, a Blaha Lujza-Szinház tagja volt, filmekben is szerepelt. Az első előzéken és a címoldalon tulajdonosi bélyegzés. Gerincén enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20790.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
20791.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Vátszjájana: Káma-Szútra. Régi hindu ars amatoria. Számozott! Bp., [1947.], "Barka",(Béke-ny.), 331+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel. Számozott, 4. számú, névre szóló példány.
20792.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
[Rejtő Jenő] P. Howard: A három testőr Afrikában. [Bp.,1941],Nova, 176 p. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, amatőr módon javított főzéssel, sérült kötéssel, sérült címlappal és a címlapon névbejegyzésekkel, a címlap és az első lap javított, a fűzés mentén lyukakkal, az utolsó lap sérült, a hátsó táblán firkával. Megviselt állapotban.
20793.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft